fotel biurowy,fotel biurowy do pokoju dziecka,młodzieżowy fotel biurowy

Kategorie

Fotel biurowy Archie 4006B
W magazynie

Fotel biurowy Archie 06

289 zł
Dostawa: do 5 dni roboczych

Fotele biurowe

Urządzając przestrzeń do nauki dla dziecka, trzeba mieć na uwadze kilka aspektów. Jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniego fotela do biurka. Aktualnie dzieci coraz więcej czasu spędzają za biurkiem, gdyż służy im ono zarówno do nauki, jak i do grania na komputerze w czasie wolnym. Kilka godzin przy biurku może powodować u dziecka problemy z kręgosłupem, gdyż jest ono w fazie wzrostu. Może, ale nie musi, a już na pewno można temu w łatwy sposób zaradzić. Wystarczy wybrać odpowiedni fotel biurowy, który będzie dbał o prawidłową postawę.

Fotel biurowy — czym powinien się charakteryzować?

Fotel biurowy powinien posiadać kilka cech, ważnych z punktu widzenia użytkownika. Pierwszą z nich jest obrotowość. Dobrze zorganizowana przestrzeń biurkowa sprawia, że wszystko jest pod ręką, ale w sytuacji, gdy biurko jest długie, a zeszyty leżą na jego drugim końcu, to trudno jest po nie sięgnąć, inna sytuacja to np. drukarka ustawiona za naszymi plecami. Fotel obrotowy zdecydowanie ułatwia obrócenie się po kartkę z drukarki. Ponadto większość foteli obrotowych posiada kółka, które umożliwiają poruszanie się po pomieszczeniu.

Stabilny fotel biurowy.

Nic chyba bardziej nie denerwuje niż niestabilny, kołyszący się fotel, który przy każdym ruchu wybija nas z rytmu. By temu zapobiec, warto wybierać fotel biurowy, który posiada pięcioramienną podstawę. Ponadto zapewnia ona większe bezpieczeństwo. Fotele czteroramienne, łatwiej się przewracają, co może doprowadzić do nieprzyjemnych urazów.

Fotel biurowy z regulacją.

W fotelu biurowym do pokoju dziecka dużą rolę odgrywa ergonomia. Dzięki niej możesz zapobiec bólom pleców. Podstawą każdego odpowiedniego fotela biurowego jest regulacja wysokości. Siedzisko powinno być ustawione w taki sposób, by nogi mogły tworzyć kąt 90 stopni. Jeśli dziecko jest osobą niską i nie jest to możliwe, to warto dokupić specjalny podnóżek. Natomiast optymalne oparcie powinno być odchylone do tyłu o ok. 10-15 stopni, co pozwoli zachować prawidłową postawę.

Wygodny fotel biurowy.

Jeśli dziecko dużo pisze na klawiaturze lub w zeszycie ćwiczeń to warto wybrać fotel, który posiada podłokietniki. Dzięki nim dłonie dziecka będą odciążone i ustabilizowane. Na komfort pracy wpływa również dodatkowy zagłówek, który odpręży kark. Warto również poruszyć kwestie materiałów, z których jest wykonany fotel biurowy. Zazwyczaj do wyboru jest skóra ekologiczna lub tkanina. Decydując się na skórę ekologiczną, zyskujesz łatwość w czyszczeniu, ale ograniczoną wentylację, co w efekcie końcowym może prowadzić do uczucia gorąca lub przyklejania się skóry do materiału. Natomiast przy zakupie fotela z tradycyjnej tkaniny zyskujesz większą wentylację.

Zobacz też:

Meble młodzieżowe bez tajemnic. Poznaj 3 zasady, które pomogą ci urządzić azyl nastolatka.

Rozwiązujemy zagadkę funkcjonalnych aranżacji pokoi nastolatków. Odwiedź blog Mirjan24 i dowiedz się jak w prosty sposób urządzić przyjazne dla rozwoju młodego człowieka wnętrze za niewielkie pieniądze.

Zobacz więcej

Meble młodzieżowe dla chłopca

Meble młodzieżowe dla chłopca – jakie wybrać?

Meble młodzieżowe dla chłopca muszą odzwierciedlać jego pasje, zainteresowania i potrzeby. Oderwanie projektu pokoju młodzieżowego od jego charakteru skończyć się może frustracją nastolatka.

Zobacz więcej

Powrót do szkoły, czyli jak urządzić kreatywny pokój młodzieżowy?

Szukasz wskazówek, które pomogą Ci urządzić funkcjonalny pokój nastolatka! Odwiedź nasz blog, tam czeka obszerna galeria zdjęć, świetne porady i baza kreatywnych pomysłów, które możesz zrealizować w swoim domu. Zaaranżuj pokój ucznia z blogiem Mirjan24!

Zobacz więcej