×

Twoje dane są bezpieczne! (GDPR)

Aby móc dostarczyć Ci najlepsze oferty których szukasz, zgodnie z „GDPR” od 25.05.2018 potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność i nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na podstawie polityki prywatności

Zobacz więcej

Materace dziecięce

(13 produktów)

Materace dziecięce

Odpowiednio dobrany materac dla dziecka jest głównym czynnikiem, wpływającym na wysoką jakość snu. Źle dobrany, a także niewygodny materac zrujnuje marzenia o wypoczynku i może negatywnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie dziecka, co możemy dotkliwie odczuć.

W przypadku naszego dziecka, idealnie dobrany materac jest kluczowy!
Małe dzieci, począwszy od noworodków, spędzają w łóżeczku nawet kilkanaście godzin na dobę. Skupmy się zatem nie tylko na wygodzie najmniejszego członka rodziny, ale również na jego zdrowiu.

Jego kręgosłup powinien być doskonale podtrzymywany. A doskonale dobrany materac musi zadbać, by pozycja w czasie leżenia była prawidłowa. Ma to wpływ nie tylko na ogólne zdrowie maluszka, ale także na rozwój jego kręgosłupa, mięśni i ich napięcia.

Jaki materac dla noworodka?

Ważne jest, by materac był zupełnie nowy. Materac dla noworodka powinien być średniej twardości. To czy materac nie jest zbyt twardy, poznasz po tym, jak ugina się pod ciężarem maluszka. Powinien się lekko uginać, a ciało nie powinno zapadając się w materac.
Gdy maluszek za bardzo się zapada, daje nam to wyraźny sygnał, że materac jest zbyt miękki.

Materac dla dziecka powinien być elastyczny, by dopasowywać się do jego kształtu ciała. Jest to bardzo ważne, ponieważ wtedy ciężar rozkłada się odpowiednio, a kręgosłup i kark mają odpowiednie podparcie.
Kupując materac dla niemowlaka warto zwrócić uwagę na jego rozmiar i grubość. Powinien być on idealnie dobrany do rozmiarów łóżeczka.

Ostatnie komentarze klientów: