Łóżeczka dziecięce(21 produktów)

Łóżeczka dziecięce

W rozwoju niemowlaka najważniejszą czynnością jest dobry sen. Dlatego rodzice, którzy właśnie oczekują przyjścia na świat swojego potomka, nie powinni zapomnieć o najważniejszym – by pierwsze łóżeczko swojego dziecka było nie tylko piękne, ale przede wszystkim bezpieczne, a także funkcjonalne.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze łóżeczka dla dziecka?

Wybierając łóżeczko dziecięce, należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zostało wykonane i czy będzie ono bezpieczne w użytkowaniu. Powinno posiadać dodatkowe atesty, poświadczające wszelkie normy bezpieczeństwa i wytrzymałości.

Doskonałym wyborem będzie łóżeczko drewniane ze względu na swoją nadzwyczajną wytrzymałość i naturalne pochodzenie.
Najlepiej, by łóżeczko niemowlęce było pomalowane ekologicznymi farbami lub lakierami, które powinny posiadać certyfikat bezpieczeństwa.

Decydując się na łóżeczko dla dziecka, należy również zwrócić uwagę na to, czy nie ma on ostrych kantów i krawędzi. Łóżeczko musi być również stabilne i wytrzymałe.
Wybrany przez nas rozmiar łóżeczka będzie zależał od ilości wolnego miejsca w pokoju dziecięcym. Standardowym wymiarem łóżeczek dziecięcych jest: 120 x 60 cm oraz 140 x 70 cm, przy czym ten większy pozwala nam cieszyć się z użyteczności na dłużej — takie, można przekształcać wraz z wiekiem i wzrostem dziecka.

Łóżeczko z szufladą

Łóżeczko z szufladą musi również zapewniać dziecku maksimum bezpieczeństwa. Jeśli nasze dotychczasowe łóżeczko nie posiada szuflady, to warto je w nią doposażyć. Istnieją również modele łóżeczek, które taką szufladę na pościel mają fabrycznie wbudowaną bądź dołączoną do zestawu. Jest ona przesuwana na kółkach, nie rysując podłogi podczas użytkowania.

Łóżeczko z przewijakiem

Łóżeczko z przewijakiem to zestaw składający się z łóżeczka, które jest wyprofilowane tak, by w łatwy sposób można było na nim montować przewijak.
Szerokość przewijaka jest idealnie dopasowana do szerokości łóżeczka, dlatego masz pewność, że nie będzie się ono przesuwało podczas użytkowania.
Zaletą łóżeczka z przewijakiem jest jego funkcjonalność. To doskonała propozycja dla zwolenników funkcjonalnych rozwiązań oraz tych, którym zależy na oszczędności miejsca. Łóżeczko z przewijakiem to model najczęściej używany przez rodziców dzieci, które mają poniżej pierwszego roku życia.

Zobacz też:

Łoża dziecięce jak z bajki

Bajeczne łóżka dziecięce przyciągają świeżym designem. Chcesz przyjrzeć się im bliżej? Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Zobacz więcej

Pokój młodzieżowy. Jaki jest uniwersalny kolor w pokoju dziecka?

Zastanawiasz się jak zaaranżować przestrzeń pokoju nastolatka, by była praktyczna, funkcjonalna a zarazem estetyczna? Mamy dla Ciebie praktyczne wskazówki. Koniecznie przeczytaj ten wpis!

Zobacz więcej

Jakie łóżko młodzieżowe wybrać?

Doradzamy jak dobrać łóżko odpowiedne dla niemowlaka, małego ucznia i nastolatka. Sprawdź najnowsze trendy. Jeśli chcesz być na bieżąco, musisz zobaczyć ten wpis!

Zobacz więcej

Ostatnie komentarze klientów: