Środki do czyszczenia mebli

(W tej kategorii znajduje się jeden produkt)

Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Dobry środek do czyszczenia mebli - zarówno twardych, jak i tapicerowanych – zapewni im nieskazitelny wygląd. Korzyścią ze stosowania dedykowanych preparatów jest również wydłużenie żywotności materiałów obiciowych oraz zwiększona ochrona oryginalnych kolorów.

Jaki środek do czyszczenia mebli tapicerowanych, a jaki do mebli skrzyniowych?

Niezbędne w usuwaniu zabrudzeń na meblach akcesoria, to wysokiej jakości środki czystości. Z ich pomocą łatwo i szybko usuniemy plamy z mebli tapicerowanych, a także odświeżymy wygląd mebli twardych, takich jak komody, szafki RTV czy regały.

Zanim zaczniemy porządki, zróbmy mały oddech i zastanówmy się, które z dostępnych środków będą nam przydatne. Korzystając z poniższego zestawienia, dobierzesz najlepszy do swoich mebli preparat.

Mleczko do mebli twardych

Z osiadającym na komodzie, szafie lub meblościance brudem, łatwo i skutecznie rozprawi się dobrze dobrana emulsja. Spełniając podstawowe zadanie, jakim jest usunięcie plam z palców oraz kurzu, nada meblom blask, a także odświeży ich wygląd.

Chcąc utrwalić osiągnięty efekt, sięgnijmy po specjalny środek antystatyczny do mebli. Ograniczy on osiadanie kurzu, a na lakierowanych powierzchniach ułatwi usuwanie odbitych opuszków palców.

Spray do mebli tapicerowanych

O czystość tkanin obiciowych zadbasz, używając dopasowanego do rodzaju plam preparatu. Suchy środek do pielęgnacji tapicerki skutecznie wywabi tłuste plamy. Oleje, smary i tłuste sosy znikną tak z pluszu, jak i z gładkich skór, zamszu i nubuku.

Sprawdzoną metodą usuwania plam z tekstyliów i skór jest także środek czyszczący w płynie. Taka formuła ma zastosowanie również w czyszczeniu dywanów, butów i drobnej galanterii. Łagodny detergent w składzie preparatu rozprawi się z zabrudzeniami bez uszkadzania struktury materiału.

Zapachowy spray do mebli tapicerowanych

Odświeżenie zapachu obicia narożnika, kanapy lub fotela ułatwiają specjalne perfumy do mebli. Łatwy w użyciu aerozol wystarczy rozpylić na powierzchni materiału, zachowując przy tym zalecaną przez producenta sprayu odległość. Za natychmiastowy powiew świeżości odpowiada tu nuta zapachowa, dla której bazą są najbardziej lubiane przez wszystkich kompozycje.

Gdzie sprawdza się spray zapachowy?

Odpowiedź na pytanie jest prosta, mianowicie w każdym z tych domów, w którym na kanapie wylegują się zwierzaki. Pozostawioną przez nie woń szybko i łatwo zamaskuje dedykowany tapicerce środek zapachowy.

Podstawową opcją wykorzystania preparatu są okresowe porządki w salonie. Spryskując wyczyszczoną powierzchnię obicia mebli tapicerowanych, korzystnie podbijamy efekt świeżości, a przyjemny zapach utrzymuje się przez kolejne dni.

Specyfik odświeżający przydaje się również do uprzyjemnienia zapachu zasłon, materacy sypialnianych i tapicerki samochodowej.