BEST SELLERS

Narożniki(297 produktów)

na stronę

Narożniki

Narożniki to meble wypoczynkowe w kształcie litery U lub L do salonu i pokoju dziennego. Idealne narożniki to takie, które osiągają maksymalny poziom estetyczny, przy zachowaniu maksymalnego komfortu.

Początki narożników sięgają Stanów Zjednoczonych roku 1944. Amerykański projektant Harvey Probeer wymyślił kanapę narożną. Według artykułu z 1979 r. w amerykańskim magazynie Interior Design, jego wynalazek był jednym z najbardziej wpływowych osiągnięć we współczesnym projektowaniu mebli.

Narożniki do salonu były w latach 70-tych odpowiedzią projektanta na wschodzący trend jednopokojowego życia. Dobrze zarabiające pokolenie wyżu demograficznego nie chciało, jak ich rodzice, skupiać się wokół ognia w kominku na tradycyjnym 3 częściowym komplecie wypoczynkowym.
Życie singli w kawalerce w latach 70-tych oznaczało dla projektantów wyzwanie, jakim było stworzenie rozkładanej kanapy narożnej.


Narożniki - idealne meble wypoczynkowe do salonu

Narożniki do salonu to jeden z najlepszych i najpopularniejszych wyborów w dzisiejszych czasach. Są wygodne i przestronne, a szeroka oferta tkanin obiciowych, kolorów oraz wysoka jakość wykonania sprawia, że znakomicie dopasujesz narożnik do swojego salonu, i to w każdym stylu.
Od nowoczesnych narożników po skandynawskie kanapy rogowe na drewnianych, wysokich nóżkach.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie ustawić narożnik w salonie, mamy dobrą wiadomość — większość z naszych narożników może stać nie tylko w rogu pokoju, ale i po środku pomieszczenia. Narożniki pokojowe doskonale potrafią wydzielić strefy w mieszkaniu, oddzielając jadalnię od salonu.
Takie narożniki pokojowe określa się mianem mebli wolnostojących, a ich tył powinien być obity tą samą tkaniną.
Dodatkowym atutem w większości narożnikach, jest wbudowany pojemnik na pościel, który może posłużyć jako dodatkowy schowek bądź miejsce na sezonową odzież wierzchnią.


Narożniki z funkcją spania

Szukasz narożnika do salonu z funkcją spania? A może Twój salon jest jednocześnie pokojem dziennym i sypialnią, więc potrzebujesz funkcjonalnych mebli tapicerowanych? Dla Ciebie właśnie stworzone są narożniki, które posiadają wygodną funkcję spania. Rozkładają się za pomocą kilku prostych ruchów — dlatego ich użytkowanie jest banalnie proste!
Narożniki rozkładane mogą stanowić miejsce do spania na co dzień, jak i do spania okazjonalnego — podczas wizyty niespodziewanych gości.

Zalety narożników rozkładanych:

  • narożniki w dzień służą do siedzenia,
  • narożniki po rozłożeniu są jak łóżko,
  • narożniki mają dużo miejsca do siedzenia,
  • narożniki są idealne zarówno dla mniejszej, jak i większej rodziny,
  • narożniki z pojemnikiem na pościel to dodatkowy schowek w pomieszczeniu.

Zobacz też:

mały narożnik skandynawski

3 nowoczesne małe narożniki

Szukasz małego narożnika do niewielkiego salonu? Sprawdź nasze trzy propozycje, które wybraliśmy na podstawie najczęściej zamawianych małych narożników.

Zobacz więcej

narożnik do małego pokoju

Narożnik do małego pokoju - propozycje

Komfortowy seans filmowy, a także czas spędzony z najbliższymi - właśnie to charakteryzuje wygodny narożnik pokojowy. Masz jednak mały pokój i nie potrafisz się zdecydować? Poznaj nasze 3 propozycje.

Zobacz więcej

narożnik pokojowy

Narożnik pokojowy - centrum domowego życia

Szukamy sprytnych i uniwersalnych rozwiązań, które nie tylko zaspokoiłyby potrzeby, ale też spełniały marzenia o lepszym i komfortowym codziennym życiu.

Zobacz więcej

Ostatnie komentarze klientów: