×

Twoje dane są bezpieczne! (GDPR)

Aby móc dostarczyć Ci najlepsze oferty których szukasz, zgodnie z „GDPR” od 25.05.2018 potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność i nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na podstawie polityki prywatności

Zobacz więcej

Kategorie łóżek

Łóżka tapicerowane Łóżka drewniane Łóżka kontynentalne Łóżka w szafie Materace i stelaże do łóżek

BEST SELLERS

Łóżka do sypialni

(149 produktów)
na stronę

Łóżka do sypialni

Niewątpliwie najważniejszym punktem każdej sypialni jest łóżko. Spełniać musi nie tylko funkcję rekreacyjną, ale również reprezentacyjną. Choć przez lata zmieniało formy podstawowa rola się nie zmieniła. Dziś często zastępujemy je narożnikami z funkcjami spania, ale jeśli tylko metraż nam na to pozwala, warto zadbać o sypialnię z małżeńskim łóżkiem.

Historia łóżka do sypialni

Sen jako podstawa w realizacji potrzeb człowieka towarzyszy nam od początków, więc potrzeba miejsca do spania jest tak stara, jak świat. Pierwowzorem łóżka do sypialni w okresie neolitu były liście i trawa. Czasy starożytne to egipskie marmurowe łóżka bogato zdobione. Zanim doczekaliśmy się materacy znanych w dzisiejszej formie, były wypełniane bawełną, piórami, słomą ,grochem czy włóknami kokosowymi. Czasy ludwikowskie i wiktoriańskie to bogato zdobione ornamentyką łóżka do sypialni, gdzie pełniły funkcję reprezentatywną oraz były oznaką władzy.

Łóżka sypialniane

Dziś łóżka sypialniane to wysoce przemyślane projekty, które dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów w materacu, pokrowcu czy ramie łóżka pełnią rolę między innymi antybakteryjną, antygrzybiczną, antyalergiczną. Są bezpieczne dla zdrowia. Atrakcyjna oferta obejmuje łóżka sypialniane z pojemnikami na pościel, z oświetleniem LED, regulowanymi stelażami. Wszystko to składa się na wysoką funkcjonalność.

Jak wybrać łóżko do sypialni?

Wybór łóżka do sypialni powinieneś rozpocząć od zmierzenia miejsca przeznaczonego dla tego mebla. Określi to wielkość ramy oraz materaca. Najpopularniejszą wielkością łóżka jest rozmiar 160x200. Spójrz na resztę mebli w sypialni i określ kolorystykę oraz styl w jakim wykonane będzie łóżko do sypialni.

Rodzaje łóżek do sypialni

Po określeniu rozmiaru oraz wstępnej kolorystyki, czas zastanowić się jaki rodzaj łóżka wybrać. Wśród najpopularniejszych wyróżniamy:

- łóżka tapicerowane - całościowo są pokryte tkaniną tapicerską. Dzięki temu, w naszej sypialni może zagościć łóżko w kolorze czerwonym lub niebieskim. Drugim wyróżnikiem łóżek tapicerowanych jest zagłowie (wezgłowie). Może ono być pikowane, z dużymi błyszczącymi guzikami lub gładkie.

- łóżka drewniane - nie zawsze oznacza, że jest ono wykonane z litego drewna, znacznie częściej z różnego rodzaju płyt. Dużą zaletą łóżek drewnianych jest to, że często tworzą komplet z pozostałym wyposażeniem sypialni m.in z szafą, komodą oraz stolikami nocnymi.

- łóżka kontynentalne - to trzeci rodzaj łóżka, który w szczególności zyskał na popularności w ostatnim czasie. Do jego największych zalet, z pewnością należy wygoda i komfort snu. Jest to wysokie łóżko, wypełnione sprężynami, a jego wierzchnią warstwę stanowi dodatkowy materac. Łóżko kontynentalne to również typ łóżka tapicerowanego.

Czy już wiesz jak odmieni się Twoja sypialnia pod wpływem każdego z łóżek?

Zobacz też:

Wygodne łóżko

Wybieramy wygodne łóżko do sypialni.

Czy wiesz że przesypiamy 1/3 swojego życia? Dlatego też łóżko, które wybieramy do sypialni musi być wygodne. Odpowiednio dobrane zregeneruje nasz organizm po ciężkim dniu oraz pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Zobacz więcej

łóżko do sypialni

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Decyzja o wyborze łóżka nie należy do najłatwiejszych. Dlatego chcemy Ci pomóc!
My wiemy czego potrzebujesz - pomożemy wybrać Ci najlepsze łóżko do sypialni.

Zobacz więcej

łóżko sypialniane

Łóżko do sypialni w roli głównej

Łóżko to punkt centralny w każdej sypialni. Ma ono służyć nie tylko do spania i wypoczynku, ale również musi stanowić ozdobę pokoju sypialnianego. Do wyboru jest mnóstwo modeli, a my pomożemy zdecydować, który będzie dla Ciebie najlepszy!

Zobacz więcej

łóżko

Łóżka do sypialni - funkcje i zastosowanie.

Sypialnia i jej aranżacja nie należy do łatwych zadań. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć Ci praktyczne funkcje łóżek do sypialni. Koniecznie musisz to zobaczyć!

Zobacz więcej

meble do sypialni

Nowoczesne sypialnie – 4 najtańsze rozwiązania.

Nowoczesne sypialnie charakteryzują się przede wszystkim przemyślaną formą, pięknym wyglądem, funkcjonalnością oraz wygodą użytkowania.

Zobacz więcej

Ostatnie komentarze klientów: