łóżko,łóżko kontynentalne,wygodne łóżko

Łóżka kontynentalne(23 produktów)

Łóżko kontynentalne Malwa

1 499 zł

Dostawa: 5-6 tygodni

Łóżko kontynentalne Narcyz

1 499 zł

Dostawa: 5-6 tygodni

Łóżko kontynentalne Rdest

1 499 zł

Dostawa: 5-6 tygodni

Łóżko kontynentalne Oregano

1 499 zł

Dostawa: 5-6 tygodni

Łóżko kontynentalne Miro

1 909 zł

Dostawa: 5-6 tygodni

Łóżka kontynentalne

Łóżko kontynentalne, czyli łóżko tapicerowane do sypialni, często osadzone na nóżkach. Jego wysokość jest znacznie większa, niż wysokość standardowych łóżek do sypialni. Składa się ze skrzyni i ułożonych na niej minimum dwóch materacy. Łóżka kontynentalne nazywane są łóżkami hotelowymi, gdyż taki rodzaj łóżek, często spotykany jest w hotelach. Ten typ łóżka jest doceniany wśród seniorów z racji tego, że ułatwia zmianę pozycji z siedzącej na leżącą i odwrotnie.

Rodzaje łóżek kontynentalnych

Jednoosobowe- przeznaczone do odpoczynku dla jednej osoby. Dwuosobowe- przeznaczone do odpoczynku dla dwóch osób. Tego typu łóżko składa się z dwóch oddzielnych części, z dwoma oddzielnymi materacami, połączone za pomocą materaca Topper oraz przymocowane do wezgłowia.

Łóżko kontynentalne składa się z kilku części:

Skrzynia

Skrzynia jest pierwszym od dołu elementem łóżka kontynentalnego. Wybór opcji w tej warstwie jest bardzo duży. Dla każdego modelu może się różnić. Często, cena łóżka jest zależna od wyboru elementów w tej warstwie. Najczęściej dostępne opcje to :
-materac bonelowy
-szuflady zamieszczone z przodu łóżka
-podnoszone szuflady do góry
-szuflady zamieszone z boku łóżka
-wybór ilości szuflad zazwyczaj 2 lub 4

Materac

Kolejna warstwa łóżka kontynentalnego składa się z materaca. Preferowany materac bonelowy, charakteryzuje się długą żywotnością, co się z tym wiąże jest wytrzymały. Stosowanie materaca bonelowego do produkcji łóżek kontynentalnych jest przemyślanym rozwiązaniem, gdyż materace te posiadają odporność na duży ciężar.

Topper

Topper, czyli materac górny. Inaczej zwany Top. Spotykany jest w łóżkach kontynentalnych dwuosobowych. Składa się zazwyczaj z cienkiej pianki i umieszczony jest na górze łóżka. Służy do zniwelowania odczucia różnicy, pomiędzy dwoma materacami.

Wezgłowie

Miękkie w dotyku wezgłowie tapicerowane, w nielicznych modelach, wyposażone w oświetlenie LED. Zapewnia oparcie plecom, jak również ogranicza przemieszczanie się poduszek.

Zobacz też:

łóżko sypialniane

Łóżka do sypialni – funkcje i zastosowania

Głównym i najważniejszym elementem, bez którego sypialnia nie może istnieć, jest oczywiście łóżko. Idealnie dobrane może stać się największą ozdobą pomieszczenia.

Zobacz więcej

łóżko kontynentalne

Łóżko kontynentalne – co to takiego?

Czym jest tak naprawdę? Zastanawiasz się, co tak wyjątkowego jest w łóżkach kontynentalnych? Zajrzyj do naszego wpisu!

Zobacz więcej

Ostatnie komentarze klientów: