Salon w stylu skandynawskim

Salon w stylu skandynawskim

Salon w stylu skandynawskim zawsze zachwyca swą nieskazitelną czystością, jasnym kolorem ścian oraz naturalnymi dodatkami w postaci drewna na podłogach i meblach. Styl scandi uwielbia harmonię, stawia na wygodę i funkcjonalność. Nie bez powodu od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Styl skandynawski jest również doskonałą bazą do połączeń aranżacyjnych, które warto zastosować, urządzając ciepły i przytulny salon. Mimo iż Skandynawia kojarzona jest z chłodem północy, aranżacje urządzone w tym stylu, można przełamywać ją nie tylko wyrazistymi akcentami kolorystycznymi, ale także tkaninami o różnych fakturach. W ten sposób ociepli się całe wnętrze, nadając mu bardziej przytulny klimat. Wyróżniająca się tutaj kanapa, może zamieszkać w bliskim sąsiedztwie prostego, ale funkcjonalnego stolika kawowego Prime oraz designerskich lamp wiszących.

Czytaj więcej:

>>>Stolik kawowy do salonu - 4 aranżacje modne w 2018 roku<<<

<<

Kolory w stylu skandynawskim

Kolorystyka we wnętrzach skandynawskich odgrywa ogromną rolę. Wystrój mieszkania opiera się głównie na chłodnych „północnych” odcieniach bieli, szarości, beżu. I choć na pierwszy rzut oka wnętrze w może wydać się zimne, smutne i przygnębiające, to tak dobrane barwy odbijają światło i optycznie powiększają pomieszczenia. Przełamanie chłodnych kolorów, rzucającą się w oczy, błękitną barwą kanapy Maline, dodaje uroku i mimo swych chłodnych odcieni, ociepla pomieszczenie. To na niej znajdziemy kącik wypoczynkowy, przeznaczony na leniwe drzemki i wieczorne seanse filmowe oraz miejsce idealne na popołudniową kawę.
Łączenie barw jest nie tylko na czasie, ale przy urządzaniu salonu w stylu skandynawskim — wręcz pożądane. Zasada jest jednak taka, że jasna kolorystka nadaje świeżości wnętrzu i doskonale współgra z charakterem skandynawskich, jasnych mebli oraz elementów naturalnego drewna.

Meble w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to przede wszystkim funkcjonalność. Aranżacja zatem oparta jest głównie o meble praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Są wykonane w odcieniach bieli oraz drewna i to one wnoszą do wnętrza efekt lekkości. Bardzo istotny jest także wybór podłogi – powinna być jasna, a najlepiej jakby była drewniana.

Światło w pomieszczeniach gra także kluczową rolę – musi być go dużo! Okna także muszą być duże, bez obszernych, ciężkich zasłon czy firan. We wnętrzu w stylu skandynawskim nie powinno zabraknąć dekoracji i kwiatów. Pamiętajmy, że choć skandynawska aranżacja zakłada, że im prościej, tym lepiej, nawet jeśli tyczy się to koloru, to jeśli chcemy wprowadzić do pomieszczeń dodatkowe barwy, zróbmy to właśnie za pomocą dodatków. To one nadadzą ostateczny charakter wnętrzu.

Nasz salon oddycha inspiracjami Północy. Styl skandynawski, jak żaden inny, potrafi wnieść do wnętrza ciepło i przytulność. Mówi się, że duża przestrzeń daje wiele możliwości… i w tym przypadku możemy zastosować to stwierdzenie, mimo że pomieszczenie aż taką wielkością pochwalić się nie może. Nie za duże, nie za małe, ale za to urocze i funkcjonalne.

W pełni wykorzystaliśmy dostępną przestrzeń, urządzając salon w stylu skandynawskim, pełen ciepła, prostoty i funkcjonalności.