Salon z jadalnią

Nowoczesny salon z jadalnią

Jak idealnie zaaranżować nowoczesny salon z jadalnią?

Stworzenie idealnego, nowoczesnego salonu z jadalnią nie jest prostą sprawą. Tym bardziej, gdy domownicy mają zupełnie inną wizję postrzegania tej przestrzeni oraz odmienne gusta. Dlatego stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie aranżację, która łączy styl nowoczesny i dostępną przestrzeń, w której pomieścisz zarówno salon jak i praktyczną jadalnię.

Nowoczesny salon z jadalnią można urządzić na wiele różnych sposobów. Nawet w niedużym pomieszczeniu można wydzielić te dwie strefy. I nie wymaga to odwagi, lecz dobrego i przemyślanego pomysłu.

Jakie meble do salonu z jadalnią?

W urządzaniu salonu z jadalnią kluczową rolę odgrywa dobór mebli - narożnika, stołu z krzesłami oraz stolika kawowego. Narożnik doskonale wyznaczy strefę wypoczynkową i relaksu, a stół z krzesłami strefę jadalnianą.

Zacznijmy więc od doboru narożnika.

Jeśli pokój jest nieduży, nie można przesadzić z rozmiarem rogówki. Zbyt duży mebel optycznie zmniejszy dostępną nam przestrzeń, dodatkowo ujmując jej na funkcjonalności. Jeśli jednak wnętrze, tak jak w tym przypadku, jest przestronne, możemy pokusić się o nieco większą kanapę narożną, na której z pewnością pomieści się cała rodzina.
Warto, by był nie tylko wygodny do siedzenia, ale także do spania.
O tak! Funkcja rozkładania w narożniku Matiz sprawdza się doskonale!
Dodatkowo, możliwość regulacji zagłówków sprawi, że doznasz niesamowitego odprężenia podczas wieczornych seansów filmowych w rodzinnym gronie.

A co ze stołem i krzesłami?

Warto wybierać takie modele, które w zestawie posiadają stół rozkładany oraz praktyczne obicia krzeseł.
Aby meble nie stwarzały nam zbyt wielu problemów, najlepiej wybierać takie, które są zarówno praktyczne jak i funkcjonalne. Dlatego w tym przypadku, w zestawie RK118, zastosowaliśmy obicie krzeseł z białej ekoskóry, która jest łatwa w utrzymaniu czystości i niezwykle efektownie się prezentuje.
Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór stołu z krzesłami, które pochodzą z jednego kompletu. W ten sposób unikniemy nieprzyjemności, które towarzyszą przy źle dobranym kolorystycznie elementom.

Czas na kawę!

Nie ma nic bardziej przyjemnego niż ulubiona kawa, w ulubionej filiżance. Dlatego pomyśleliśmy również o tym, by w części wypoczynkowej znalazł się stolik kawowy. To praktyczne rozwiązanie nie tylko podczas wizyty gości, ale również podczas oglądania ulubionego serialu. Bo tylko na nim możemy swobodnie odłożyć gazety, pilota od TV czy przekąski.

Modny salon z jadalnią

W nowoczesnych aranżacjach główną role grają dodatki. Efektowne oświetlenie, lampy zawieszone nad stołem, kwiaty, a nawet zasłony czy półki - są to elementy dekoracyjne, które muszą być starannie przemyślane. Tak jak i kolorystyka, która powinna być spójna.
Pamiętajmy też, by nie przesadzić - styl nowoczesny nie lubi nadmiaru dekoracji i przepychu.

stolik kawowy
stół z krzesłami