Szary salon

Salon w szarościach

Nowoczesny salon to pomieszczenie wyjątkowe zarówno pod względem wielkości powierzchni, jak i pełnionych funkcji. Współczesny szary salon wcale nie musi być nudny. Oczywiście, jeśli tylko dobrze dobierzemy dodatki, a także kolory.


Aranżacja szarego salonu

Szary narożnik, ściany w odcieniach bieli i szarości lub szare dodatki to elementy składające się nie tylko na modną, ale także i na ponadczasową aranżację szarego salonu w wielu dzisiejszych domach. Szarości dobrze współgrają z drewnianymi podłogami, ale także z uniwersalną bielą, którą można wprowadzić do aranżacji w postaci mebli, a także dekoracji.

Ściany czy meble wypoczynkowe w różnych odcieniach szarości i bieli cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż takie kolory są nadzwyczaj uniwersalne i bardzo eleganckie. Kojarzą się z czystością i rozjaśniają wnętrze.
Obecnie panująca moda na minimalizm sprawiła, że szarości zaczęły odgrywać bardzo istotną rolę we wnętrzach. Bardzo ważne jest, by podczas aranżacji salonu wybrać jedną, najwyżej dwie barwy przewodnie, by w urządzanym przez nas pomieszczeniu nie zapanował kolorystyczny nieład.

Więc jeśli nie boimy się wyzwań, możemy szarość w pokoju dziennym połączyć z bielą, a nawet i czernią. To w 100% bezpieczne kolory, które możesz z całą pewnością wykorzystać.

W tej inspiracji ciemnoszare a wręcz antracytowe ściany doskonale podkreślają kolorystykę białych mebli, a całość świetnie uzupełnia jasny, puchaty i miękki dywan.


Wszechobecny połysk

Meble w połysku, a także podłoga, mają najważniejszą zaletę - odbijają światło, co ma ogromny wpływ na wygląd i charakter całego mieszkania. Połyskujące powierzchnie optycznie powiększają wnętrza, rozświetlają je, dodając wyrafinowania, stylu, a także luksusu.

Jeśli uwielbiamy towarzystwo i często przyjmujemy gości, w naszym salonie doskonale sprawdzi się duży narożnik z funkcją spania. Ważne jest, by posiadał również wbudowany pojemnik na pościel, w którym przechowasz niezbędne poduszki i koce.
Narożnik Tony Bis sprytnie wkomponujemy w wystrój szarego salonu, który będzie prezentować się wręcz zjawiskowo!


Stolik kawowy

Nowoczesny salon - ten wystrój pomieszczenia może się pojawiać także w wersji dla rodziny. Warto wtedy pomyśleć o praktycznym podziale wnętrza na strefę relaksu – z dużym narożnikiem i stolikiem kawowym.

Mały, poręczny i nowoczesny stolik kawowy, zapewni dodatkowe miejsce do przechowywania, odłożenia niezbędnych rzeczy, a nawet ugoszczenia znajomych przy kawie. To na nim odłożysz pilota, postawisz przekąski, a dzięki nowoczesnemu designowi będzie nieodłączną ozdobą salonowego wnętrza.


Dlaczego wybraliśmy meble w odcieniach bieli i szarości? Ponieważ te kolory zastosowane w nowoczesnym salonie sprawiają, że wnętrze wydaje się jasne, czyste i przestronne. Ponadto szarość wycisza, uspokaja i relaksuje. A w połączeniu z klasyczną czernią zachwyci każdego elegancją i wyrafinowaniem.

Jasne kolory doskonale podkreślają charakter naturalnego drewna na podłodze i kamienia zastosowanego na ścianie.
Odpowiedni dobór mebli do salonu pozwolił uzyskać nowoczesny, luksusowy charakter aranżacji, nie rezygnując z ciepłej i domowej atmosfery.

Można śmiało powiedzieć, że szary salon zdominował dzisiejsze nowoczesne mieszkania. Kolor ten stosujemy już prawie wszędzie!
Chociaż barwa ta należy do raczej chłodnych, to przy jej pomocy możemy stworzyć bardzo przytulne i ładne wnętrza.