×

Twoje dane są bezpieczne! (GDPR)

Aby móc dostarczyć Ci najlepsze oferty których szukasz, zgodnie z „GDPR” od 25.05.2018 potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność i nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na podstawie polityki prywatności

Zobacz więcej

Przytulny salon

Przytulny salon

Salon jest sercem domu. Miejscem rodzinnych spotkań, romantycznie spędzonych wieczorów z ukochaną osobą oraz wielu innych, wyjątkowych chwil. Każdy z nas marzy o takim gniazdku, gdzie będzie się czuł swobodnie, a już sama myśl o przebywaniu tam w wolnej chwili, wywoła uśmiech na twarzy. Świadome urządzenie wnętrza jest podstawą uzyskania pożądanych efektów. Dobór kolorów i gra światłem ma priorytetowe znaczenie. Kolory bowiem w dużej mierze wpływają na nasze samopoczucie. Stonowane barwy ułatwiają odprężenie i relaks natomiast intensywne - pobudzają.

Aranżacja przytulnego salonu

Meble i dodatki także odgrywają ważną rolę. Przemyślana kompozycja szafek, półek ma za zadanie zapewnić ład oraz stworzyć harmonię. Przedmioty które posiadają wartość sentymentalną powinny być uwidocznione. To co wywołuje w nas miłe wspomnienia to np. zdjęcia, pozwalają one wrócić myślami do szczęśliwych chwil. Generują pozytywne emocje i to właśnie nimi warto się otaczać, gdyż polepszają samopoczucie. Należy pamiętać aby zachować umiar zarówno w ilości dodatków jak też w ich różnorodności. Szeroka gama kolorów rozproszy spojrzenie. Ważne jest by dobierać dodatki o możliwie podobnych kształtach. Dzięki temu uzyskamy proporcjonalność, to bardzo przyjemne dla oka.

Miłym akcentem przytulnych wnętrz będą komponenty drewniane bądź drewnopodobne. Kolory natury są ponadczasowe, nigdy nie wyjdą z mody. Wspomniany wcześniej dobór kształtów odnosi się również do mebli. Aby kompozycja była spójna należy pamiętać o jak najmniejszej rozbieżności geometrycznej w danym pomieszczeniu. Jeżeli meblościanka jest delikatna to równie subtelna i delikatna powinna zagościć ława, żeby nie przytłoczyć swoim wizerunkiem reszty aranżacji, a wręcz być uroczym ale jednocześnie praktycznym dopełnieniem całości.

Czym byłby salon bez nastrojowej kanapy? Przecież nie może zabraknąć miejsca na spędzanie ulubionych seansów, z kubkiem dobrej kawy, w pochmurne wieczory. Sielsko spędzony czas pozwala na regenerację sił, a przyjemne w dotyku poduszki podwyższają komfort wypoczynku i kuszą do tego, by znaleźć się pomiędzy nimi i oddać na dłużej błogim chwilom lenistwa. Kanapa Canberra cieszy się ogromnym zainteresowaniem poprzez swój piękny, wiecznie aktualny wzór, który współgra z wieloma stylami.

stolik kawowy
kanapa