Biel i czerń w salonie

Biel i czerń w salonie

Biel i czerń to połączenie pełne sprzeczności. Biel uznawana jest za symbol czystości i niewinności. Barwa o konotacji radosnej, usposobienie dobra i mądrości. Bielą wyraża się szacunek. Czerń to pech, którego podobno przynosi czarny kot. Źródło grzechu i pokusy. Wprowadza smutek oraz nadaje powagi.


Zastosowanie bieli i czerni w pomieszczeniach.

W kodeksie wnętrzarskim czerń i biel, także jest pełna kontrastów. Kolor biały sprawia, że wnętrze wydaje się optycznie powiększone. Dzieje się tak, za sprawą odbijania promieni słonecznych. Pomieszczenie jest nie tylko, w naszych oczach większe, ale również jaśniejsze. Zapewnia harmonie. Wycisza i koi zmysły, działa uspakajająco na odbiorcę. Jednak nadmiar koloru białego może wprowadzać w stan melancholii. Czerń to barwa, która pomniejsza przestrzeń. Tłumi światło sprawiając, że pomieszczenie nabiera mrocznego, tajemniczego charakteru. Nadmiar czerni może wprowadzać w stan zmęczenia, depresji i zakłócać pewność siebie.


Biel i czerń – duety idealny.

Mocny kontrast między kolorami sprawia, że idealnie się uzupełniają. Stanowiąc połączenie ponadczasowe i choć to architektoniczna klasyka, to jest niebanalna. Świetnie sprawdza się w każdym stylu wnętrzarskim. Zaczynając od angielskich, prowansalskich, kolonialnych, a kończąc na nowoczesnych, loftowych czy industrialnych. Jeśli biel zastosujesz jak tło, nada wnętrzu przestronności i dobrze je oświetli. Czerń jako akcent nada elegancji, szyku lub nowoczesności. Gdy zastosujemy odwrotny układ kolorystyczny, pomieszczenie optycznie się zmniejszy i będzie tajemnicze. Wbrew pozorom to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią często zmieniać charakter swojego wnętrza. Wystarczy dodać trochę koloru, by odmienić czarno-białe pomieszczenie.


Meble do czarno-białego salonu.

W dzisiejszych inspiracjach wybraliśmy aranżację gdzie dominuje biel, a czerń to mocny akcent, zastosowany w nowoczesnych meblach. Dzięki temu, salon wydaje się przestronny, jasny ale z charakterem. Przyjrzyjmy się jej bliżej:


Czarno-biała meblościanka Bralani.

W salonie została umieszczona meblościanka Bralani. Idealnie komponuje się z charakterem biało-czarnego pomieszczania, gdyż można wybrać ją we wcześniej wspomnianej kombinacji kolorystycznej. Dodatkowym atutem kompletu szafek są fronty. Zostały wykonane na wysoki połysk. Odbijają promienienie słoneczne, wprowadzając więcej światła do pomieszczenia.


Nowoczesna komoda.

Czarna komoda z linii mebli Bralani wzmacnia charakter pomieszczenia. Zapewnia dodatkową przestrzeń do eksponowania ulubionych dekoracji za szklaną witryną. Podświetlane półki z pewnością sprawią, że nikt nie przejdzie obojętnie obok komody.


Stylowy narożnik.

Punktem centralnym inspiracji jest narożnik, częściowo wykonany z czarnej ekoskóry. By nadać mu lekkości oraz zachować praktyczność, siedzisko zostało wykonane w tonacji szarej. Narożnik wykonany w 100% z czarnych materiałów, będzie odpowiedni do dużych pomieszczeń.


Metalowy stolik kawowy.

W salonie został umieszczony nieszablonowy stolik kawowy. Jego konstrukcja opiera się na czarnej metalowej ramie, stanowiąc dodatkową dekorację wnętrza w stylu industrialnym. Blat, w nawiązaniu do koncepcji projektu, został wykonany z białej płyty w połysku.


Dodatki do czarno-białego salonu.

W przedstawionej inspiracji zostały zastosowane stonowane dodatki. Szary dywan, który komponuje się z narożnikiem. Dla ocieplenia wnętrza na ścianie pojawił się obraz w żółtej tonacji i panele imitujące drewno. Ciekawą dekoracją jest betonowa donica , która znajduje się na kawowym stoliku. Industrialny akcent ponownie pojawia się w formie małego stolika , również wykonanego z betonu. Rzeczy z betonu to nieustający trend designerski, twoi goście z pewnością zwróć uwagę na te kreatywne dodatki.


Co jest najfajniejsze w betonowych dekoracjach?

Możliwość wykonania ich samodzielnie! Potrzebujesz do tego: betonu, wody i odpowiednie pojemniki - by nadać dekoracjom odpowiedni kształt. Pozostałą instrukcję, otrzymujesz w linku. Zobacz jak krok po kroku, w prosty sposób, wykonać betonową donicę oraz mały betonowy stolik. Zapraszamy do cyklu: Mirajn24 DIY – zrób to sam.