Biel i czerń w salonie

Brak dostępnych produktów.

Uroczy pokój dziecka

Okres oczekiwania na nowego członka rodziny jest pełen ekscytacji oraz przygotowań. Zakup ubranek, szukanie idealnego smoczka, czytanie o najlepszych butelkach i aranżowanie pokoju dla dziecka.


W temacie pokoi dziecięcych, jesteśmy na bieżąco i chętnie podpowiemy Wam jak urządzić pokój dla niemowlaka. W tym celu, wybraliśmy najpiękniejszy (naszym zdaniem) zestaw mebli dziecięcych. My jesteśmy w nim zakochani. A Ty?


Łóżeczko! Nie tylko piękne, ale i funkcjonalne.

Dziecko w pierwszych miesiącach swojego życia, na sen przeznacza ok 20h dziennie. Dlatego kluczowym elementem pokoju dziecięco będzie łóżeczko. Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę wybierając łóżeczko? Na funkcjonalność. Dobre łóżeczko posiada możliwość regulowania dna. Dla zachowania większego bezpieczeństwa, dno łóżeczko powinno się obniżać, gdy dziecko zaczyna siadać, a następnie dokonuje pierwszych prób wstawania. Dzieci są ciekawskie i może je interesować świat, który znajduje się poza barierką łóżeczka. Jednak zbytnie wychylanie się nie jest wskazane! Wyciągane szczebelki, to przydatna funkcja gdy dziecko jest nieco większe i może samodzielnie opuszczać łóżeczko. Dodatkowym atutem jest możliwość przekształcenia łóżeczka w tapczanik. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w przeciągu chwili pokój niemowlęcy przeobraża się w pokój dziecka. A łóżeczko staje się łóżkiem dla 2,3,4… latka

Pomysłowym dodatkiem do łóżeczka jest szuflada . Schowasz w niej np. zapasową pościel. Upewnij się, czy szuflada do łóżeczka jest w zestawie. Z pewnością dostaniesz ją również jako pojedynczy element.


Przewijak dla wygody i bezpieczeństwa.

Chyba wszystkie mamusie i wszyscy tatusiowe, kochają całować swoją małą pociechę po gołych stópkach. Natomiast dzieci uwielbiają przebierać gołymi nóżkami i nierzadko robią to z prędkością światła - co utrudnia sprawne przewinięcie. Dlatego dobrze jest mieć, wszystkie niezbędne rzeczy pod ręką! W naszej inspiracji wykorzystaliśmy nakładkę na komodę, która pełni funkcję przewijaka. Dziecko znajduje się na wygodnej dla Ciebie wysokości, zabezpieczone balustradką. A w komodzie pochowasz kosmetyki pielęgnacyjne, pieluszki i śpioszki.

W naszej ofercie znajdziesz również przewijaki, które możesz umieści na dostosowanych do tego łóżeczkach.


Komoda, która kryje skarby.

Wspominaliśmy o niej we wcześniejszym akapicie, ale warto jeszcze raz podkreślić, że w pokoju dziecka jest niczym „dobry duszek”. Z pewnością wszystko co ważne zmieści się w komodzie i zawsze będzie pod ręką. A jeśli jest do tego piękna, to brakuje argumentów by nie umieści jej w pokoju dla niemowlaka.


Szafa. Od lat działa na wyobraźnię najmłodszych.

Szafa zaprezentowana w inspiracji, to nasz ulubiony element. Z pewnością pomieści wszystkie prezenty od dziadków, dzięki pojemnym półką. A drążek na wieszaki, umożliwi Ci rozwieszenie wszystkich kreacji małej elegantki lub małego eleganta. Szafa oprócz funkcjonalności posiada ciekawy kształt – imituje domek. Przypominając sobie chwile, gdy my byliśmy dziećmi widzimy w nim ogromny potencjał do zabawy. W oczach dziecka może być zamkiem, sklepikiem, szkołą czy placówką straży pożarnej i… wyobraźnia dzieci nie zna granic! A pokój dziecka to nie tyko sypialnia, ale również domowy plac zabaw.


Regał. Uczy, by wszystko było na swoim miejscu.

W pokoju dziecka nie może zabraknąć miejsca na liczne zabawki oraz książeczki. Wybierając regał, od najmłodszych lat dbasz o to, by dziecko uczyło się odkładać rzeczy na swoje miejsce. W inspiracji przygotowaliśmy dwie propozycje. Mniejszy regał – gdzie dziecko będzie miało łatwy dostęp do swoich ulubionych zabawek oraz wyższy regał , który z czasem będzie zapełniał się nie tylko zabawkami, ale również książkami.

Okres niemowlęcy to raptem kilka - kilkanaście miesięcy. Urządzając pokój dla niemowlaka warto pomyśleć o tym, by pokój oraz meble dziecięce były funkcjonale, nawet gdy dziecko będzie mieć 2, 4 czy 5 lat.


Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi zestawami mebli dziecięcych.