Biel i czerń w salonie

ZALETA. Myśląc „sypialnia na poddaszu”, przed oczami pojawia się obraz kreatywnej, pięknie zaaranżowanej przestrzeni. Często w przytulnym i romantycznym klimacie lub wręcz odwrotnie – ultranowocześnie z pełnym minimalizmem. Sypialnia na poddaszu może być efektem nowego projektu budowlanego lub wypadkową, po adaptacji strychu. W obu przypadkach jest ciekawym wyzwaniem i prawdziwym sprawdzianem z pomysłowości. Bez wątpienia pomieszczania na poddaszu posiadają nie powtarzalny klimat oraz ogromny potencjał.

WADA. Dla jednych, sypialnia na poddaszu jest spełnieniem marzeń, dla drugich prawdziwym utrapieniem. Wynika ono z trudności urządzanie przestrzeni. Poddasze często posiada skosy lub filary podtrzymujące konstrukcję. Oba elementy zabierają cenne miejsce i ustawność. Trudność urządzenia sypialni na poddaszu relatywnie rośnie, wraz z coraz niższym skosem. Sypialnia jest miejscem, które oprócz walorów estetycznych, musi być funkcjonale. Ważna jest przestrzeń na wygodne, często podwójne i duże łóżko oraz pojemną szafę na ubrania.

ZALETA. Aranżacja sypialni na poddaszu jest trudna, ale z drugiej strony daje dużo możliwości i rozwiązań, których nie zaoferuje sypialnia o prostych ścianach. Skosy mają różne wymiary i formy, często sprzyjają zabudowie pod garderobę, w przypadku niskich skosów, wolną przestrzeń możesz zagospodarować pod półkę na książki czy kolekcję płyt. A sam skos można wykorzystać jako element dekoracyjny sypialni np. stosując na nim kontrastową barwę.


ARANŻACJA PODDASZA – CEGŁA I DREWNO.

W trendach wnętrzarskich nieustannie pojawia się motyw cegły i drewna, który fantastycznie pasuje do klimatu poddasza. Masywne, drewniane filary oraz piękna cegła to walory, którymi szczególnie obdarzone jest stare budownictwo. Kontynuacja tego stylu, może być odzwierciedlona w meblach. Do inspiracji wybraliśmy meble, które imitują fakturę drewna, co idealnie zgrywa się filarem oraz poprzeczną belką nad sufitem. A akcent bieli rozjaśnia pomieszczenie i nadaje lekkości.


MEBLE DO SYPIALNI NA PODDASZU.

Urządzanie sypialni na poddaszu warto zacząć od planu z dokładnymi wymiarami. Liczy się nie tylko szerokość i długość pomieszczenia, ale również wysokość w danym miejscu. W naszej inspiracji, skosy występuje po obu stronach pomieszczenia i zostały wykorzystane jako punkt oświetlenia pokoju – na skośnych ścianach zostały umiejscowione okna. Tym sposobem „zaoszczędziliśmy” metraż na pozostałych ścianach. Więc jakie powinny być meble do sypialni na poddaszu?


ŁÓŻKO DO SYPIALNI I STOLIKI NOCNE.

Centralnym elementem każdej sypialni jest łóżko. Standardowe rozmiary łóżka dwuosobowego to: 140x200 / 160x200 / 180x200. Do inspiracji wybraliśmy łóżko 180x200. Zapewnia komfortowy sen dla dwóch osób oraz pozostawia przestrzeń na pozostałe meble do sypialni. Jeśli planujesz umieścić łóżko pod skosem, to upewnij się, że wysokość wezgłowia nie będzie kolidować z jego wysokością. Być może niskie łóżko, będzie korzystniejszym rozwiązaniem.

Stolik nocy to drobiazg, ale jakże istotny. A w dobie „nie rozstawania się z telefonem komórkowym” został jeszcze bardziej doceniony. Dla tradycjonalistów, stolik nocny to nadal miejsce dla lampki oraz klasycznego budzika


SZAFA PRZESUWNA Z KOMODĄ.

Szafa przesuwna to doskonały wybór, do pokoju ze skosem. Nie musisz martwić się, że skos uniemożliwi Ci pełne otwarcie szafy. Szafa przesuwna oferuje rozwiązania z drążkami do powieszenia ubrań oraz licznymi półkami. Dodatkowym atutem jest lustro, zamontowane na froncie szafy.

W naszej aranżacji znalazło się miejsce na komodę oraz stoliki nocne. W ofercie dostępne są komody do sypialni z szufladami lub półkami. Z racji, że nie lubimy wybierać, zdecydowaliśmy się na model komody, która łączy w sobie większe i mniejsze szuflady oraz pojemne szafki.


SYPIALNIA MIEJSCEM DLA CIEBIE - FOTEL I REGAŁ.

Dobre rozplanowanie przestrzeni umożliwiło nam stworzenie strefy relaksu. Umiejscowiliśmy w niej dwa fotele. Jeden z nich idealnie wkomponował się w strefę skosu. Dobre oświetlenie miejsca sprzyja czytaniu książek.

Jeśli i Ty uwielbiasz czytać książki lub po prostu, potrzebujesz miejsca na akcesoria i bibeloty, pomyśl o dodatkowych półkach na ścianach lub regale. Do naszej przestrzeni ze skosem idealnie pasuje schodkowych regał. Jest nie tylko funkcjonalny, ale również ciekawy wizualnie.