Biel i czerń w salonie

Salon to doskonałe miejsce do spędzania czasu z rodziną. Wspólne oglądanie filmów familijnych, granie w planszówki, czy czytanie książek. Rodzinny salon powinien być tak zaprojektowany, aby każdy z domowników czuł się w nim dobrze. A jeśli domownikami są również dzieci, warto zadbać o przytulny charakter pomieszczenia. Przytulny salon z pewnością będzie kojarzyć się dzieciom z rodzinnym ciepłem i radością, zachęcają je do wspólnego spędzania czasu w tym pomieszczeniu.

Jak urządzić przytulny salon?

Każde pomieszczenie może stać się przytulnym salonem! Nawet jeśli Twój pokój dzienny, posiada już meble salonowe, możesz odmienić jego styl w kilku prostych krokach. Zainspiruj się naszą aranżacją przytulnego salonu!

Krok pierwszy. Baw się kolorami.

Wybór kolorów wpływa na przestrzenne postrzeganie pokoju. Salon z inspiracji nie należy do największych, dlatego na ścianach gości jasna, wręcz biała barwa. Mały salon, w ciemnych kolorach może przytłaczać. Jednak, w pokoju występuje bardzo ciepły, kolorystyczny akcent – żółte fotele uszaki. Wyróżniają się na tle neutralnej barwy ścian, skupiając na sobie uwagę. Żółty wprowadza do pomieszczenia radość i ciepło, nadając pomieszczeniu przytulnego charakteru. Wybierając akcent kolorystyczny, zastanów się jakie kolory lubią domownicy.

"Postaw na kolorystyczny akcent! W tej roli świetnie sprawdzą się żółte fotele uszaki"

Dzięki neutralnej barwie ścian, w dodatkach mogły pojawić się akcenty w różnych kolorach. Np. brązu, szarości a nawet niebieskiego!

Krok drugi. Wybór mebli do salonu.

Z pewnością o wiele łatwiej będzie stworzyć przytulny salon, gdy w jego wnętrzu ustawimy meble z fakturą drewna, niż nowoczesną meblościankę - na wysoki połysk. Drewno dobrze komponuje się z tekstyliami oraz bogatą paletą barw. W inspiracji występują meble w wybarwieniu „country szary”. Na jednej ze ścian utworzyła się współczesna meblościanka do salonu. W jej skład wchodzi wysoka witryna oraz stolik RTV.

Wybierając witrynę z przeszkleniem zyskujesz świetne miejsce do ekspozycji. Z pewnością to doskonałe miejsce, na sentymentalne pamiątek rodzinne lub z wakacji. W zależności od profilu twojego pokoju możesz wybrać witrynę wysoką lub niską. Dostępne są z częściowym przeszklenie lub całościowo zabudowane.

Drugim elementem meblościanki jest stolik RTV. Szafki pod telewizor są dostępne w różnych rozmiarach, warto więc przed wyborem, zastanowić się w jakim rozmiarze będzie telewizor. Dla bezpieczeństwa (nie tylko telewizora) przyjęło się, że stolik RTV powinien być większy od multimedialnego sprzętu. Dodatkowym atutem szafki, będzie wydzielona półka na dekoder lub konsolę.

W przytulnym salonie pojawiła się również komoda, pod kolor meblościanki. Jest ona dobrym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy dodatkowej przestrzeni na dokumenty, czy domowe bibeloty. Komoda może składać się z samych szuflad, lub posiadać liczne półki.

Meble do salonu powinny być przede wszystkim wygodne, dlatego kolejnym elementem wyposażenia przytulnego salonu jest kanapa. Zdecydowanie wybierz taką, która posiada poduszki! Bez nich trudno wyobrazić sobie przytulny salon. Dodatkowo, w inspiracji znalazły się ulubione poduszko-przytulanki dzieci. Kanapa do salonu posiada stonowany, szary kolor.

O fotelach do salonu wspominaliśmy już wcześniej, ale są tak fantastyczne, że możemy o nich pisać w nieskończoność! Z pewnością będą trwały domowe przekomarzania, kto ma nim zasiąść! Fotel do salonu to lepsze rozwiązanie niż dodatkowa pufa, czy zwykłe krzesło. A czytanie książek w takim fotelu…zamiast marzyć, wystarczy nabyć fotel.

Stolik kawowy to odstępstwo od jednolitej meblościanki oraz komody. Stolik kawowy posiada blat z mocną fakturą drewna oraz biały korpus i nogi, co nawiązuje do stojących obok foteli.

Krok trzeci. Dodatki.

Na urok całego pokoju, w każdym stylu, wpływają dodatki. Co więc warto dodać, by uzyskać przytulny salon? Z pewnością wcześniej wspomniane poduszki oraz dywan. Przytula stopy i sprawia, że dzieci chętnie się na nim bawią. Nie powinno zabraknąć rodzinnych fotografii, tych na ścianach oraz w albumie.

Kolejnym elementem są rośliny, książki, wiklinowe kosze oraz kominek. W chłodniejsze wieczory można rozpalić w nim ogień, zwrócić ku niemu fotel i ogrzać się jego ciepłem.