Biel i czerń w salonie

Brak dostępnych produktów.

Brak dostępnych produktów.

W życiu każdego chłopca nadchodzi taki czas, kiedy większość zabawek ląduje w kartonowym pudle i gości na strychu. Tam toczą swoje drugie życie, jak w „Toy Story”. A tylko wybrane zabawki zostają w pokoju, zajmując honorowe miejsce na jednej z półek jako trofeum z dzieciństwa. Ten czas zmian, z pewnością nazywa się dojrzewaniem.

Gdy mały chłopiec staje się mężczyzną, jego pokój musi dorównać mu kroku. Jednak, w pokoju nastolatka trzeba zachować balans. Nie może być dziecinny, ani zbyt dorosły – nudny! Na szczęście, z pomocą przychodzi dedykowany system mebli do pokoju młodzieżowego. Dzięki niemu urządzisz pokój, który będzie funkcjonalny oraz czaderski, na fali, cool & wow!

POKÓJ NASTOLATKA jak urządzić?

Przed aranżowaniem pomieszczenia warto zastanowić się, jakie zadania ma spełniać pokój nastolatka. Do najczęstszych zalicza się:

  • miejsce do spania;
  • miejsce do nauki;
  • przechowywanie ubrań oraz książek;
  • rozrywka - czyli miejsce na komputer oraz do przyjmowania swoich gości.

Drugą kwestią jest metraż pokoju i w tym momencie, zaczynają się problemy! Pokój ma być wielozadaniowy, a powierzchnia pokoju jest mała! Dlatego w naszej inspiracji pokazujemy jak można rozwiązać problem z małym pokojem nastolatka!

ŁÓŻKO PIĘTROWE oszczędność miejsca.

Piętrowe łóżko jest kluczem do oszczędności miejsca. W górnej strefie znajduje się miejsce do spania. Wygodne łóżko z barierką, która chroni przed nocnym upadkiem. Jeśli łóżko znajduje się w górnej części pokoju, to do zagospodarowania zostaje część pod łóżkiem. W przygotowanej inspiracji staje się ona, miejscem na biurko oraz szafę. Do łóżka piętrowego z inspiracji, nie prowadzi tradycyjna drabinka, ale schody o szerokich stopniach. Stopnie mogę również posłużyć jako półki!

BIURKO w pokoju nastolatka.

Jeśli chodzi o biurko i naukę to dla większości chłopców, nie ma tu większej korelacji. Zadania domowe szybciej odrabia się „na kolanie” i szkoda czasu na uporządkowanie biurka, by rozłożyć na nim zeszyty! Jednakże zdarzą się sytuacje, gdy do zadanego wypracowania trzeba się przyłożyć. Nauczycielka od języka polskiego nie jest kaligrafem i względna czytelność pracy jest wymagana do zaliczenia zadania domowego!

Biurko to nie tylko miejsce do nauki, ale również do rozrywki. Biurko to miejsce na komputer i pozostały sprzęt elektroniczny m.in. głośniki, mikrofon i dodatkowe akcesoria do grania jak pad czy kierownica.

SZAFA I KOMODA miejscem do przechowywania.

Istnieje teoria która głosi, że większa ilość szafek i półek sprzyja zachowaniu porządku w pokoju młodzieżowym. My jesteśmy skłonni ją poprzeć. Pokój nastolatka musi przechować nie tylko ubrania, ale również książki i zeszyty. Ponadto zainteresowania młodych ludzi, szybko ulegają zmianie – jak moda. Jednak, sentyment nie pozwala całkowicie rozstać się ze zebraną kolekcją plakatów / płyt / koszulek itp. Aranżując pokój nastolatka, weź to pod uwagę. Wybierz większą ilość szafek, niż jest potrzebna na daną chwilę. A wymienione wyżej kolekcje, nie będą zalegać na podłodze, tylko znajdą miejsce w odpowiedniej szafie. W inspiracji, obok pojemnej szafy, znajduje się bieliźniarka oraz dwie nowoczesne komody. Komoda sprawdzi się również do przechowywania książek.

STOLIK KAWOWY i miejsce dla znajomych.

Dzięki wykorzystaniu piętrowego łóżka, w pokoju nastolatka zaoszczędziliśmy trochę miejsca! Warto przeznaczy je na strefę spotkań nastolatków. W tym celu naprawdę nie wiele trzeba. Wystarczy stolik kawowy, by zmieściło się kilka szklane i miska z chipsami oraz fotele lub poduszki. Tak przygotowana strefa pozwoli młodzieży wspólnie pooglądać film oraz pogadać. Pamiętaj, że dzięki temu wiesz, gdzie twoje dziecko przebywa i z kim się koleguje. Jeśli nastolatek korzysta z konsoli do gier, warto ustawić szafkę RTV w miejscu, które pozwoli na swobodną grę. Szczególnie, w przypadku gier ruchowych.

Styl w POKOJU NASTOLATKA.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem w pokoju nastolatka są meble w nowoczesnym stylu. Sprawdzą się w sytuacji gdy chłopiec ma 12, jak i 16 lat. Nowoczesne meble charakteryzują się ciekawą, ale prostą formą. Wysoką funkcjonalnością oraz modnym kolorem.