pokój młodzieżowy

Pokój młodzieżowy dla rodzeństwa

Pokój młodzieżowy jest miejscem szczególnym. Jego lokatorami nie są już dzieci, ani tak naprawdę dorośli, dlatego musi w specjalny sposób, łączyć w sobie przeróżne zalety oraz funkcjonalność. W jego urządzaniu, najlepiej kierować się intuicją, i słuchać głosu naszych pociech. Szczególnie jeśli w pokoju mieszkać będą – nie jedno, a dwójka dzieci, które tak jak koty, uwielbiają chadzać własnymi ścieżkami! W aranżacji pokoju powinniśmy podzielić pomieszczenie na kilka podstawowych stref – sypialnianą, nauki i do zabawy. Aby nastolatek miał swoje miejsce, azyl, w którym będzie czuł się komfortowo, wybierzmy odpowiednie meble, które będą zarówno nowoczesne, jak i funkcjonalne.

Strefa zabawy i wypoczynku

Dzieci uwielbiają się bawić. Aranżując wspólny pokój rodzeństwa, nie możesz o tym zapomnieć. Idealnym rozwiązaniem będzie ustawienie mebli maksymalnie pod ścianą, dzięki czemu zagospodarujesz przestrzeń oraz stworzysz miejsce na domowy „plac zabaw”. W małym pokoju dobrze sprawdzi się teoria „mniej znaczy więcej”. Dlatego postawiliśmy na minimalistyczne oraz praktyczne meble młodzieżowe. Wyposażyliśmy pokój bardzo uniwersalnie, odpowiednio zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Nasze pomieszczenie charakteryzuje się obecnością jasnych, stonowanych barw. Białe meble wprowadzają do wnętrza odrobinę świeżości oraz nadają lekkości i charakteru. Biel jest kolorem, zapewniającym szerokie możliwości aranżacji. Do takich mebli z łatwością dobierzemy wszystkie niezbędne dodatki, stwarzając przytulne wnętrze. Oryginalnym dodatkiem aranżacyjnym i wypoczynkowym jest wygodna pufa SAKO MEGA. Rodzaj i kolorystyka pufy powinna wpasować się do stylu, w jakim urządzony został pokój młodzieżowy. Nowoczesne wnętrza to znakomita okazja do połączenia białych mebli, błękitnych ścian z wyrazistym kolorem pufy — pomarańczowym. Odważne kontrastowe barwy zestawione ze stonowanymi stworzą niebanalną kompozycję. Strefa sypialniana – bo w pokoju każdego dziecka wygodne łóżko to podstawa. Szczególnie praktyczne może okazać się łóżko piętrowe z drabinką, wyposażone w szuflady i schowki. Takie łóżko może stać się kolejnym centrum zabaw, a jeśli dziecko wyrośnie, bądź znudzi się jego wygląd, w prosty sposób – bez dodatkowych kosztów – możesz je rozdzielić, otrzymując w ten sposób dwa osobne łóżka młodzieżowe. W każdym pomieszczeniu gromadzą się drobiazgi, które trudno uporządkować. Dlatego komoda Ikar idealnie sprawdzi się w pokoju naszych pociech! A co zrobić ze zbędnymi zabawkami? Do tego celu najlepiej użyć praktycznych koszy, pudełek lub skrzyń. Takie rozwiązania na pewno pomogą w utrzymaniu porządku w pokoju naszych niesfornych dzieci.

Strefa nauki

Gdy dziecko staje się coraz starsze, skupiamy się na przygotowaniu idealnego miejsca do nauki i wypoczynku. Biurko młodzieżowe to podstawowe miejsce pracy. To tu stanie niezbędny w dzisiejszych czasach komputer, zostaną rozłożone książki i zeszyty. Z tego powodu, biurko powinno być na tyle duże, by to wszystko pomieścić. Wyposaż pokój w przestronne biurko Snow z pojemną szafką i szufladą na podręczne rzeczy Twojej pociechy. Zamiast obszernych regałów na książki, wybierz półki, które nie tylko będą praktyczniejsze, ale oszczędzą mnóstwo miejsca! Skończą się wymówki i nieodrobione lekcje!

Jakie kolory w pokoju dziecka?

To bardzo ważny etap. Decydując się na kolory ścian i podłóg pamiętajmy, że barwy mają wpływ na osobowość. Jasna, drewniana podłoga nadająca przytulnego charakteru, w pokoju dziecięcym sprawdzi się znakomicie. A co z kolorem ścian? Tradycyjnie, kolor niebieski zarezerwowany był tylko i wyłącznie dla chłopców. My jednak proponujemy, by urządzić niebieski pokój zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Barwa ta ma bardzo dobry wpływ na psychikę — pozwala wyciszyć się i zrelaksować. Ponadto wspomaga twórczą pracę i rozwój, co jest bardzo istotne. Odpowiednio zastosowany i połączony z innymi kolorami jest znakomitym wyborem, jeśli chodzi o kolor ścian w pokoju zarówno chłopca, jak i dziewczynki. Nie stosujmy jednak bardzo mocnych i ciemnych odcieni. Zbyt intensywne barwy mogą niezdrowo pobudzać dziecko, powodować nerwowość oraz utrudniać koncentrację. Pokój młodzieżowy powinien być taki jak jego mieszkaniec. Nastolatek, czując się komfortowo w swoim pokoju, będzie mógł prawidłowo się rozwijać i z chęcią w nim przebywać. Dzięki naszym produktom z łatwością urządzisz przytulny i praktyczny pokój, który będzie idealnym miejscem do zabawy i wypoczynku, bo przecież szczęśliwe dzieci to szczęśliwi rodzice.

meble młodzieżowe