×

Twoje dane są bezpieczne! (GDPR)

Aby móc dostarczyć Ci najlepsze oferty których szukasz, zgodnie z „GDPR” od 25.05.2018 potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność i nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na podstawie polityki prywatności

Zobacz więcej

pokój młodzieżowy

Pokój młodzieżowy dla rodzeństwa

Pokój młodzieżowy jest miejscem szczególnym. Jego lokatorami nie są już dzieci, ani tak naprawdę dorośli, dlatego musi w specjalny sposób, łączyć w sobie przeróżne zalety oraz funkcjonalność. W jego urządzaniu, najlepiej kierować się intuicją, i słuchać głosu naszych pociech. Szczególnie jeśli w pokoju mieszkać będą – nie jedno, a dwójka dzieci, które tak jak koty, uwielbiają chadzać własnymi ścieżkami! W aranżacji pokoju powinniśmy podzielić pomieszczenie na kilka podstawowych stref – sypialnianą, nauki i do zabawy. Aby nastolatek miał swoje miejsce, azyl, w którym będzie czuł się komfortowo, wybierzmy odpowiednie meble, które będą zarówno nowoczesne, jak i funkcjonalne.

Strefa zabawy i wypoczynku

Dzieci uwielbiają się bawić. Aranżując wspólny pokój rodzeństwa, nie możesz o tym zapomnieć. Idealnym rozwiązaniem będzie ustawienie mebli maksymalnie pod ścianą, dzięki czemu zagospodarujesz przestrzeń oraz stworzysz miejsce na domowy „plac zabaw”. W małym pokoju dobrze sprawdzi się teoria „mniej znaczy więcej”. Dlatego postawiliśmy na minimalistyczne oraz praktyczne meble młodzieżowe. Wyposażyliśmy pokój bardzo uniwersalnie, odpowiednio zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Nasze pomieszczenie charakteryzuje się obecnością jasnych, stonowanych barw. Białe meble wprowadzają do wnętrza odrobinę świeżości oraz nadają lekkości i charakteru. Biel jest kolorem, zapewniającym szerokie możliwości aranżacji. Do takich mebli z łatwością dobierzemy wszystkie niezbędne dodatki, stwarzając przytulne wnętrze. Oryginalnym dodatkiem aranżacyjnym i wypoczynkowym jest wygodna pufa SAKO MEGA. Rodzaj i kolorystyka pufy powinna wpasować się do stylu, w jakim urządzony został pokój młodzieżowy. Nowoczesne wnętrza to znakomita okazja do połączenia białych mebli, błękitnych ścian z wyrazistym kolorem pufy — pomarańczowym. Odważne kontrastowe barwy zestawione ze stonowanymi stworzą niebanalną kompozycję. Strefa sypialniana – bo w pokoju każdego dziecka wygodne łóżko to podstawa. Szczególnie praktyczne może okazać się łóżko piętrowe z drabinką, wyposażone w szuflady i schowki. Takie łóżko może stać się kolejnym centrum zabaw, a jeśli dziecko wyrośnie, bądź znudzi się jego wygląd, w prosty sposób – bez dodatkowych kosztów – możesz je rozdzielić, otrzymując w ten sposób dwa osobne łóżka młodzieżowe. W każdym pomieszczeniu gromadzą się drobiazgi, które trudno uporządkować. Dlatego komoda Ikar idealnie sprawdzi się w pokoju naszych pociech! A co zrobić ze zbędnymi zabawkami? Do tego celu najlepiej użyć praktycznych koszy, pudełek lub skrzyń. Takie rozwiązania na pewno pomogą w utrzymaniu porządku w pokoju naszych niesfornych dzieci.

Strefa nauki

Gdy dziecko staje się coraz starsze, skupiamy się na przygotowaniu idealnego miejsca do nauki i wypoczynku. Biurko młodzieżowe to podstawowe miejsce pracy. To tu stanie niezbędny w dzisiejszych czasach komputer, zostaną rozłożone książki i zeszyty. Z tego powodu, biurko powinno być na tyle duże, by to wszystko pomieścić. Wyposaż pokój w przestronne biurko Snow z pojemną szafką i szufladą na podręczne rzeczy Twojej pociechy. Zamiast obszernych regałów na książki, wybierz półki, które nie tylko będą praktyczniejsze, ale oszczędzą mnóstwo miejsca! Skończą się wymówki i nieodrobione lekcje!

Jakie kolory w pokoju dziecka?

To bardzo ważny etap. Decydując się na kolory ścian i podłóg pamiętajmy, że barwy mają wpływ na osobowość. Jasna, drewniana podłoga nadająca przytulnego charakteru, w pokoju dziecięcym sprawdzi się znakomicie. A co z kolorem ścian? Tradycyjnie, kolor niebieski zarezerwowany był tylko i wyłącznie dla chłopców. My jednak proponujemy, by urządzić niebieski pokój zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Barwa ta ma bardzo dobry wpływ na psychikę — pozwala wyciszyć się i zrelaksować. Ponadto wspomaga twórczą pracę i rozwój, co jest bardzo istotne. Odpowiednio zastosowany i połączony z innymi kolorami jest znakomitym wyborem, jeśli chodzi o kolor ścian w pokoju zarówno chłopca, jak i dziewczynki. Nie stosujmy jednak bardzo mocnych i ciemnych odcieni. Zbyt intensywne barwy mogą niezdrowo pobudzać dziecko, powodować nerwowość oraz utrudniać koncentrację. Pokój młodzieżowy powinien być taki jak jego mieszkaniec. Nastolatek, czując się komfortowo w swoim pokoju, będzie mógł prawidłowo się rozwijać i z chęcią w nim przebywać. Dzięki naszym produktom z łatwością urządzisz przytulny i praktyczny pokój, który będzie idealnym miejscem do zabawy i wypoczynku, bo przecież szczęśliwe dzieci to szczęśliwi rodzice.

meble młodzieżowe