pokój młodzieżowy

Pokój studenta

Studia to czas, gdy młodzi ludzie wyprowadzają się z rodzinnego domu do wynajmowanego mieszkania czy też pokoju. Chcą mieć własną przestrzeń, w której znajdzie się miejsce zarówno do nauki, wypoczynku, jak i spotkań z przyjaciółmi.

Jak jednak urządzić pokój młodzieżowy, mając do dyspozycji studencki budżet? Każde urządzanie wnętrza należy rozpocząć od planowania. Często bywa tak, że wizje idealnego wnętrza są dewastowane przez rzeczywistość – pokój jest mały, nieustawny a koszty ciągle wzrastają. Trzeba dobrze przemyśleć i wykorzystać jak najlepiej przestrzeń. Planując, zmniejszymy ryzyko niemiłej niespodzianki, takiej jak za duża wersalka, czy brak środków na koncie w banku.

Jaki kolor ścian?

Im jaśniejsze wnętrze, tym bardziej przestronne. Jasne kolory odbijają światło i sprawiają, że pokój wydaje się znacznie większy. Ponadto jasne i neutralne ściany dają dużo możliwości przy urządzaniu i umożliwiają szybkie zmiany aranżacji. Studenci przecież uwielbiają zmiany!

Do jasnego wnętrza pasuje wszystko. Możemy szybko zmienić charakter pokoju, wprowadzając nietypowe akcesoria o wyraźnym kształcie bądź kolorze. Nie wydając fortuny na dodatki, możesz stworzyć niesamowicie stylowe wnętrze. Krzykliwe, rzucające się w oczy dodatki sprawią, że pokój stanie się bardziej energetyczny.

Cenisz sobie oryginalność?

Na ściany możesz powiesić, co tylko zechcesz! Zdjęcia przyjaciół, obrazki, widokówki, a nawet plakaty powycinane z gazet, które dozwolone są dosłownie wszędzie! Charakter wnętrza powinien oddawać osobowość i sprawiać, że będziemy czuć się w studenckim pokoju jak w domu.

Studencki styl jest przecież specyficzny – przedmioty znalezione bądź też podarowane, gromadzone są w jednym miejscu. Niby każdy mebel z innej bajki, a jednak całość współgra ze sobą. Mimo szeroko rozwiniętego życia towarzyskiego, studenci dużo czasu spędzają nad książkami i notatkami, które gdzieś trzeba schować. Z pewnością w zachowaniu ładu i porządku pomoże meblościanka, posiadająca pojemne półki oraz szafki. Ważnym elementem, o ile nie najważniejszym, w pokoju studenta jest miejsce do spania. Prawdziwie studencki wzór łóżka- wersalka Lena — to jest to! Masz gości? Składasz i masz miejsce do siedzenia. Nie przejmujesz się już porozrzucaną pościelą. Po prostu chowasz wszystko do pojemnika na pościel i gotowe! Leniwe popołudnie? Rozkładasz i masz niesamowicie wygodne łoże. Domowej atmosfery dodadzą pomieszczeniu: ława Lucky i biurko Kris, w kolorze dąb sonoma. Jeśli wydaje Ci się to zbyt prostym rozwiązaniem, dodaj designerską lampę w krzykliwym kolorze, bądź inne bibeloty dodające charakteru.

Niedrogo wcale nie znaczy nudno!

Studencki pokój, który został zaaranżowany w oryginalnym stylu, z głową i z pomysłem, może wyglądać naprawdę stylowo i ciekawie. Czasami wystarczą dodatki, tak często niedoceniane przez wiele osób. Pamiętaj, że w tym miejscu student nie tylko ma się dobrze czuć, ale i efektywnie uczyć. Połączenie tych dwóch kwestii jest możliwe!

Zobacz ofertę biurek tutaj>>>

meble młodzieżowe
pokój studenta