Nowoczesna łazienka – inspiracja

Nowoczesna łazienka często kojarzy się z zimnymi wnętrzami i brakiem funkcjonalności, ale nie musi tak być! Nowoczesna łazienka może emanować ciepłem, przestronnością oraz jasnością. Jeśli planujesz stworzyć właśnie takie pomieszczenie, zainspiruj się naszą propozycją. Poniższa inspiracja nowoczesnej łazienki zdradza kilka trików, jak osiągnąć ten efekt.

Przemyślane łazienki. Design thinking w aranżacji.

Design thinking w aranżacji to przede wszystkim zrozumienie i przewidzenie problemów i potrzeb użytkowników danego pomieszczenia oraz znalezienie funkcjonalnego rozwiązania. W design thinking idealnie sprawdza się zasada, że najlepszymi rozwiązaniami są te najprostsze. Czasem tak oczywiste, że aż niezauważalne i pomijane. Chcesz rozwiązać problem – spójrz na niego z drugiej strony!

Aranżacja łazienki jest nietypowym wyzwaniem, gdyż ramy wyznaczają nam biegnące rury z wodą. Często nasz projekt musi być dostosowany właśnie do nich. W takich sytuacjach warto zasięgnąć rady sprytnego hydraulika, może cudownym sposobem da się przesunąć kran o kilka centymetrów i znajdzie się miejsce na wymarzoną oraz potrzebną szafkę?

Drugi napotykany problem to brak miejsca do przechowywania kosmetyków czy ręczników szczególnie, gdy jest to mała łazienka. Zanim zaczniesz aranżować przestrzeń łazienki, zapoznaj się z asortymentem, który oferuje sklep online. W szybki sposób dowiesz się, jakie innowacyjne rozwiązania mają do zaoferowania meble łazienkowe – a jest ich naprawdę sporo!

Od projektowania do wybierania.

Gdy projekt łazienki ma już ułożoną armaturę i zostało wyznaczone miejsce na meble oraz niezbędne dodatki, można przejść z planowania do wybierania. Jeśli chcesz uzyskać efekt nowoczesnej łazienki, warto postawić na beton, kamień, cegłę, a nawet drewno. W naszej inspiracji znalazły się płytki, które nawiązują do faktury kamienia / betonu, ale zgodnie z panującymi trendami, nie występują na całych ścianach. Panująca szarość została przełamana białymi wstawkami, które sprawiają, że łazienka wydaje się jaśniejsza oraz większa.

Nowoczesne meble łazienkowe.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej rozjaśnić wnętrze swojej łazienki, wybierz meble łazienkowe w kolorze białym, wykończone na wysoki połysk. Będą odbijać promienie słoneczne i sztuczne światło. Do nowoczesnego wnętrza pasują również meble w odcieniu szarości, czerni oraz faktury imitujące kamień. W inspiracji wykorzystaliśmy meble, których białe fronty zostały połączone z drewnianymi wstawkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu meble mają nowoczesny charakter, ale wprowadzają do pomieszczenia więcej ciepła. Motyw drewna w meblach to nieustający trend wnętrzarski!

Nowoczesne meble łazienkowe, oprócz ciekawych faktur mają możliwość montażu na ścianie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie ze względów higienicznych, z łatwością dotrzesz do każdego kąta i zakamarka w łazience. Kolejnym atutem nowoczesnych mebli łazienkowych jest ich pojemność i funkcjonalność. W przedstawionej aranżacji urzekło nas kilka rozwiązań.

Wysoka szafka słupek, która na froncie posiada dodatkowe lustro, a we wnętrzu posiada szereg pojemnych półek. Jej drugim atutem jest otwarta, boczna półka, która zapewnia szybki dostęp do najbardziej potrzebnych kosmetyków lub akcesoriów.

Szafka pod umywalkę z szufladami, to funkcjonalne rozwiązanie do przechowywania wszelkich suszarek, prostownic czy lokówek. W szufladach możesz również poukładać ręczniki.

Szafka z lustrem, którą została umieszczona nad zlewem, to 100% wykorzystanie oferowanej przestrzeni.

• W łazience, każdy z użytkowników powinien mieć swoją półkę na kosmetyki i akcesoria, dlatego w zestawie znajdują się jeszcze dwie szafki łazienkowe.

Cały zestaw nie zajmuje dużo miejsca, jest bardzo pojemny i funkcjonalny. Dostarcza różnorodne rozwiązania i świetnie wygląda!

Detale i dekoracje do nowoczesnej łazienki.

Detale i dekoracje to bardzo ważny punkt w projektowaniu łazienki. To one wpłyną na ostateczny odbiór aranżacji. Gdy postawisz na minimalizm oraz proste formy, łazienka wyda się bardziej nowoczesna i zimna. Nam zależało na uzyskaniu ciepłego wrażenia, dlatego w aranżacji nie zabrakło drewnianych dodatków oraz świec. Mamy nadzieję, że przedstawiona nowoczesna łazienka zainspiruje Cię do stworzenia swojej wymarzonej aranżacji.