Mała łazienka

Jak urządzić małą łazienkę?

Wieczorna kąpiel jest sposobem na relaks po ciężkim dniu, a chłodny prysznic na poranne orzeźwienie i przebudzenie. Łazienka to jedno z najważniejszych miejsc w naszych domach. Doskonale, gdy jej aranżacja tworzy spójną całość zarówno z potrzebami mieszkańców, jak i najnowszymi wnętrzarskimi trendami. A co gdy jesteśmy posiadaczami małej łazienki? Jak ją urządzić, a przy okazji optycznie powiększyć to pomieszczenie?

Małe jest piękne

Niewielka łazienka także może być powodem do dumy. Jednym z najnowszych trendów okazuje się całkowity brak wanny i brodzika prysznicowego! Miejsce, nad którym zawiśnie natrysk, należy jedynie oddzielić szybą lub przezroczystą kotarą. Dzięki takiej opcji mała łazienka zyska upragnioną przestrzeń. Przy niewielkim metrażu warto zainwestować w obszerne lustra, które optycznie powiększą wnętrze. Ważnym elementem jest także oświetlenie. Mała łazienka po prostu to kocha! Jednak ważne jest, by starannie rozplanować całe oświetlenie: kinkiety na ścianach, halogeny na suficie i we wnękach ścian, listwy LED przy półkach. Przecież to właśnie one swoim jasnym światłem wizualnie ją powiększą i nadadzą niezwykłego uroku. Gdy chcemy by łazienka wydawała się bardziej przestronna, zastosujmy w niej jasne barwy. Biel i beż ostatnio są bardzo na czasie. Dzisiejsze, nowoczesne łazienki charakteryzuje prostota i minimalizm. Często są inspirowane wystrojem wnętrz typowym dla gabinetów odnowy biologicznej. Podstawą takich aranżacji są przede wszystkim meble łazienkowe. Dzięki wyjątkowej kolorystyce mebli łazienkowych Lumia i bogatemu usłojeniu elementów frontów, prezentują się bardzo efektownie, a jednocześnie są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Ich zaletą jest duża odporność na wilgoć. W wąskich łazienkach najlepiej sprawdzi się jednorzędowy układ mebli i armatury. Ważne jednak, by elementy wyposażenia i dekoracyjne łazienki nie stykały się, co pozwoli uzyskać wrażenie przestronności i lekkości. Wybierając meble łazienkowe warto zdecydować się na tak zwane szafki modułowe, które pozwolą dowolnie układać poszczególne części systemu i umieścić dokładnie tam, gdzie mamy ochotę.

Na dzień dzisiejszy do wykończenia wnętrz łazienek, stosuje się wysokiej jakości materiały, wyróżniające się prostotą i oryginalnością. Na ścianach zamiast klasycznych kafli można zastosować jasną farbę lateksową. Jest to kwintesencja nowoczesnego stylu i bardzo prostej formy za niewielkie pieniądze. Jednak coraz częściej, na ścianach łazienek widuje się różnego rodzaju elementy drewniane - wykonane z odpornego na działanie wilgoci materiału. Nowoczesna łazienka to pomieszczenie, w którym podłoga powinna być prawdziwą ozdobą wnętrza, zatem często wykonuje się ją z estetycznych i trwałych kafli. To materiał bardzo praktyczny, odporny na wilgoć i zarysowania.

Aranżacja małej łazienki stanowi nie lada wyzwanie, dlatego trzeba ją dobrze przemyśleć. Przemyślane wnętrze zapewni użytkownikom swobodę podczas codziennego użytku. Małe wnętrza mogą być równie piękne!

meble łazienkowe