przedpokój

Funkcjonalny przedpokój – inspiracja

Aranżacja przedpokoju stanowi jedno z największych wyzwań w całym domu. Dlaczego?
Po pierwsze jest to wizytówka całego domu, w którym zawsze musi panować nienaganny porządek.
Po drugie przedpokój jest zazwyczaj wąskim, małym pomieszczeniem z mnóstwem drzwi, dlatego warto wiedzieć jakie rozwiązania zastosować, by był on praktyczny i funkcjonalny.

Lustro jako dekoracja

Do korytarza zwykle dociera najmniej światła naturalnego, dlatego ważne jest to, by wybrać odpowiednie oświetlenie oraz zapewnić efekty, które optycznie rozświetlą pomieszczenie. Dużą rolę odgrywa w przedpokoju lustro, które powinno być na tyle duże, by móc się w nim swobodnie zobaczyć przed wyjściem. To właśnie ono znakomicie odbija promienie świetlne, a przy tym potrafi doskonale powiększyć optycznie pomieszczenie. Dodatkowo pełni ono również znakomitą dekorację.

Idealne meble do przedpokoju

Przyjęło się, że w dzisiejszych aranżacjach przedpokoju musi znaleźć się szafa na ubrania, choć ideałem byłaby przestronna garderoba, do której można wejść. I rzeczywiście jest to najlepsze rozwiązanie. Szafa w przedpokoju stanowi doskonałe miejsce na ubrania wierzchnie, buty, czapki czy rękawiczki.
Wyższe partie szafy doskonale spiszą się jako miejsce na sezonowe ubrania wierzchnie, nadprogramowe koce czy pościele.

W korytarzu swe miejsce znajdzie również wygodna pufa, krzesełko lub taboret, które świetnie sprawdza się podczas zakładania lub ściągania butów. Prosty, nieduży, a jakże użyteczny mebel!
Nie mówiąc już o tym, że perfekcyjnie wykorzystuje miejsce, dodając całej aranżacji niepowtarzalnego uroku.

Doskonale sprawdzającym się meblem w przedpokoju jest szafka na buty. To bardzo niepozorny mebel, który pozwala raz na zawsze zaprowadzić porządek wśród butów.
Co więcej, szafka ta stanowi świetny sposób na wprowadzenie do przedpokoju oryginalnego designu, będąc również doskonałym miejscem na wszelkiego rodzaju dekoracje czy klucze.

Drzwi przesuwne — praktyczna wizytówka wnętrza

Moda na minimalistyczne wnętrza powoduje, że na znaczeniu zyskują rozwiązania nowatorskie, idące w kierunku maksymalnego wykorzystania posiadanej przestrzeni.
Drzwi przesuwne zajmują o wiele mniej miejsca niż tradycyjne drzwi. Dlatego też idealnie sprawdzają się w małych wnętrzach, co za tym idzie – są wręcz stworzone do przedpokoju!
Zastosowanie przesuwnych drzwi pozwala na wygospodarowanie dodatkowego miejsca, optycznie powiększając wnętrze, nie ujmując mu na funkcjonalności.

Kolorystyka przedpokoju

Kolorystyka, podobnie jak stylistyka, powinna być spójna z całością mieszkania. Jeżeli więc przedpokój jest mały, pozbawiony okien bądź wąski – zastosujmy jasne kolory: odcienie bieli, szarości, które przełamiemy kontrastującymi dodatkami. Jeśli jednak posiadamy duży hol – możemy pozwolić sobie na kolorystyczną ekstrawagancję.
Nieważne jednak, czy przedpokój będzie mały, czy duży, istotne jest bowiem to, by spełniał oczekiwania domowników i od progu robił dobre wrażenie na przybywających gościach.

Właściwie zaaranżowana przestrzeń przedpokoju nie może przytłaczać nadmiarem elementów, kolorów czy też wzorów. Przedpokój to wizytówka całego mieszkania, zapowiedź tego, co czeka dalej, dlatego przestrzeń tą należy zorganizować tak, by domownicy komfortowo z niej korzystali, nie przeszkadzając sobie nawzajem.