sypialnia w stylu eklektycznym

Styl eklektyczny - sypialnia

Łóżko kontynentalne – sposób na komfortowy sen.

W projektowaniu sypialni najważniejszym punktem jest łóżko. To ono (wraz z materacem) w dużej mierze odpowiada za to, czy rano budzimy się wyspani. Kolejny aspekt to wygląd łóżka. W inspiracji zostało wykorzystane łóżko tapicerowane, które wprowadza do wnętrza aspekt przytulności, miękkości, odważnych kolorów oraz funkcjonalności. Ponadto wśród łóżek tapicerowanych wyróżnia się modele kontynentalne. Są one wyższe od tradycyjnych łóżek oraz często posiadają pojemnik na pościel. Dodatkowo łóżka kontynentalne mają dwa rodzaje materacy. Pierwszy materac jest sprężynowy i został wbudowany w skrzynię. Odpowiada on za prawidłowe podparcie ciała. Drugi materac jest piankowy – zapewnia odprężenie i relaks.

Obok łóżka nie powinno zabraknąć podręcznego stolika nocnego. Ten nieduży dodatek bardzo ułatwia wieczorne oraz poranne funkcjonowanie. Szybciej zlokalizujesz telefon komórkowy czy okulary.

Wykorzystana w inspiracji szafka nocna to przykład nowoczesnego mebla o gładkiej fakturze w wysokim połysku. Nie posiada ona tradycyjnych uchwytów. Zostały one zastąpione wycięciami we frontach, co nadaje meblu minimalistycznego charakteru. W zestawieniu z bogato pikowanym łóżkiem jest to mocny kontrast, który dobrze się uzupełnia.

Niezbędne meble do sypialni.

Sypialnia (w większości przypadków) to nie tylko miejsce do spania, ale również miejsce do przechowywania: ubrań, książek, pamiątek i innych rzeczy. W tym celu niezbędne mogą okazać się takie meble jak duża garderoba oraz komoda. Meble, tak jak stolik nocny, nawiązują do stylu nowoczesnego. Tworzą one funkcjonale i estetyczne miejsce do przechowywania. Dodatkowym plusem szafy jest lustro umiejscowione na przednim froncie. Powiększa ono optycznie przestrzeń oraz odbija więcej światła. Natomiast komoda w sypialni często pełni funkcję bieliźniarki. W tym celu doskonale sprawdzają się szuflady.

Wybierając meble do sypialni, warto również zwrócić uwagę na rozkład ich wnętrza, szczególnie szafy. Zastanów się, czy większość ubrań wymaga zawieszenia na wieszakach, czy lepiej będzie, jak ułożysz je na półkach. Kolejna kwestia, którą często pomijamy, to szerokość i głębokość półek. Od nich zależy, w jaki sposób możesz ułożyć ubrania i jaka ilość się zmieści.

Szafa przesuwna czy z drzwiami uchylnymi? Odpowiedzi udzieli sypialnia. Szafy przesuwne zdecydowanie lepiej sprawdzają się w sytuacji, gdy sypialnia jest wąska i nieustawna. Otwieranie jej skrzydeł nie zabiera dodatkowego miejsca, co występuje w przypadku szafy z drzwiami uchylnymi.

Dodatkowo niektóre szafy posiadają szuflady, które doskonale sprawdzają się do przechowywania bielizny. Jednak gdy Twoja szafa ich nie posiada, to nic straconego — możesz osobno dokupić mini komodę i wstawić ją pod drążek na wieszaki lub zastąpić specjalnymi organizerami. Organizery mogą zostać zawieszone na drążku i pełnić funkcję dodatkowych półek lub szuflad. Inne modele mają formę płaską i posiadają kilka przegródek, w których posegregujesz bieliznę.

Toaletka – marzenie każdej kobiety

Każda kobieta potrzebuje miejsca, które będzie tylko i wyłącznie dla niej. A w zależności od jej usposobienia może przeznaczyć je na: matę do jogi, regał z książkami, sztalugę do malowania lub na toaletkę. Dla wielu kobiet toaletka jest magicznym miejscem, które przechowuje jej ulubione przedmioty.

W tej inspiracji toaletka (tak jak łóżko) mocno odbiega od nowoczesnego stylu, w którym są meble. To odstępstwo sprawia jednak, że miejsce nabiera ciekawego i bardzo indywidualnego charakteru i może wiele powiedzieć o usposobieniu właścicielki.

By wykreować styl eklektyczny, nie trzeba trzymać się określonych reguł, a wręcz przeciwnie – należy je łamać. Na tym przykładzie doskonale widać, że zimny i minimalistyczny styl można przełamać meblami w kontrastowym charakterze oraz dodając odpowiednie detale. W tej inspiracji naszym ulubiony szczegółem jest tapeta z motywem roślinnym, która przełamuje stonowane kolory ścian oraz doskonale łączy się z abstrakcyjnymi obrazami, które mieszczą się obok komody.