domowe biuro

Domowe biuro

Jak zaaranżować miejsce do pracy w domu?

Domowe biuro rządzi się innymi prawami niż standardowy open space w biurowcu. Tutaj możemy pozwolić sobie na większą personalizację przestrzeni i dopasowanie jej do naszych osobistych potrzeb i preferencji. Począwszy od doboru kolorystyki ścian, funkcjonalności wyposażenia, aż na sprzyjającym skupieniu wystroju wnętrza skończywszy.

Najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest adaptacja jednego z pomieszczeń na potrzeby przestrzeni do pracy. Na biuro doskonale nadaje się na to dotąd niewykorzystane poddasze czy najmniejszy z pokoi. Jeśli nie jesteś w gronie szczęściarzy, którzy dysponują wolnym pomieszczeniem, będziesz musiał zadowolić się wnęką w przedpokoju lub ustawić biurko w salonie.

Biurko vs stół. Czy robi to jakąś różnicę?

Listę absolutnie niezbędnych do pracy mebli otwiera oczywiście biurko. Jeśli jednak masz w pamięci sytuacje, kiedy próbowałeś dostawiać do biurka dodatkowe szafki, żeby zyskać choć odrobinę więcej przestrzeni roboczej, może od razu korzystniej będzie zamiast biurka wybrać dedykowany home office stół. Możesz też wkomponować w aranżację stół jadalniany czy stół do salonu - proporcjonalnie większa powierzchnia blatu sprzyja stworzeniu optymalnych warunków do pracy. Z kolei, jeśli planujesz organizację spotkań roboczych w szerszym gronie, wybierz stół rozkładany – różnica w cenie jest niewielka, a opcja rozkładania może się przydać!

Jaka szafa na dokumenty i sprzęt?

Sukces udanej aranżacji domowego biura wymaga zaaranżowania specjalnej przestrzeni, która będzie wspierać efektywną pracę. Niezależnie od tego, czy podążasz za modą na transparentne regały, czy z przyczyn praktycznych wolisz przechowywać gromadzące się dokumenty i potrzebny ci sprzęt za drzwiami szafy pamiętaj, że istnieje kilka lifehacków, które powinieneś znać. Po pierwsze, jeśli w Twoim pomieszczeniu znajduje się wnęka, to jest ona wprost stworzona na tego typu meble. Nawet jeśli jest niewymiarowa lub wąska z pewnością dopasuje się do niej niejedna szafa. Wybierając model z pełnym frontem, warto zdecydować się na drzwi przesuwne - sprzyjają one również oszczędnemu gospodarowaniu przestrzeni przed meblem.

Jeśli masz to szczęście i twoje biuro posiada okno, zaplanuj przestrzeń tak, aby maksymalnie skorzystać z promieni naturalnego światła. Takie rozwiązanie jest ekologiczne - promienie sprzyjają roślinom, więc nie oszczędzaj miejsca i na parapetach ustaw donice z kwiatami. Monstera, dracena czy skrzydłokwiat znane są ze swoich dobroczynnych właściwości i z pewnością nie powinno ich zabraknąć również w twoim home office.

Komoda jest dobra na wszystko

By uniknąć monotonii w przestrzeni biurowej, przechowywanie częściowo przenieś do komody. Przestronne wnętrze mebla jest wprost stworzone do ustawienia w nim teczek, folderów i niezbędnych materiałów biurowych. Ustawiając organizery na otwartych półkach, zyskasz łatwy dostęp do często używanych dokumentów.

Masz drukarkę? Szkoda, żeby kurzyła się stojąc na podłodze albo psuła design komody. Prawdą jest, że mebel pod drukarkę nie musi być dedykowany tego typu sprzętom. Wykaż się kreatywnością i wykorzystaj do tego choćby stolik kawowy - jak na zdjęciu obok, a przy okazji zyskasz dodatkowe półki na wydruki czy zapas papieru ksero.

Home office – modne dodatki.

Pamiętaj, że miejsce do pracy nie musi być nudne! Zawieś ulubione plakaty, dodaj barwne dodatki – takie jak lubisz. Zaaranżuj przestrzeń w taki sposób, aby zachęcała Cię do przebywania w jej wnętrzu. Wybierz dekoracje, dodaj stylowe akcesoria, organizery w ulubionych kolorach i koniecznie na jednej ze ścian zawieś lustra. Podkreślą one walory całej aranżacji i wprowadzą przyjemny dla oka, domowy charakter w całej przestrzeni. Lustro jako pozytywny oszust wnętrzarski pełnić będzie we wnętrzu dodatkową funkcję – optycznie powiększy przestrzeń nawet w przypadku ciasnego i wąskiego pomieszczenia.

Tak zaaranżowane domowe biuro sprawi, że Twoja praca będzie łatwiejsza!