Bed Concept - półkotapczan nowej generacji

Potrzebujesz więcej miejsca do życia?

Jedno pomieszczenie: salon tętniący życiem, kreatywne biuro, gdzie powstają niezwykłe projekty lub plac zabaw dziecka w nocy zamienia się w prawdziwą i komfortową sypialnię. Czy jest to możliwe? Z półkotapczanami Concept zdecydowanie TAK! Wystarczy kilka sekund, by dowolną przestrzeń w Twoim domu zamienić w sypialnię. Półkotapczany Concept to łóżka chowane w szafie, dzięki niemu zyskujesz przestrzeń, którą teraz zabiera tradycyjne łóżko. Możesz nim również zastąpić niewygodną do spania kanapę. Rozkładanie i składanie łóżka trwa kilka sekund, co umożliwi Ci ekspresowe przeobrażenie salonu w sypialnię lub sypialnię w biuro. A to wszystko przy zachowaniu komfortu w trakcie snu oraz wysokiej estetyki, nawiązującej do nowoczesnego designu.

Porównanie cech półkotapczanów

 • Concept Pro
  Bed Concept
 • Rodzaj mechanizmu
  sprężynowy
  pneumatyczny
 • Gwarancja bezpieczeństwa
   
   
 • Bez użycia siły
   
   
 • Metalowa rama
   
   
 • Ciche zamykanie
   
   
 • Dodatkowe półki
   
   
 • Opcje oświetlenia
  1
  3
 • Wersja PION / POZIOM
   
   
 • Wysokości materaca
  max 18cm
  max 18cm
 • Szerokości materaca
  90 / 120 / 140cm
  90 / 120 / 140 / 160 / 180cm
 • Cena od
  2049zł
  2489zł

Wybierz produkty dla siebie

Komfort wygodnie jak w tradycjnym łóżku

Półkotapczany Concept są równie wygodne, jak tradycyjne łóżka. Ich konstrukcja została wyposażona w szczebelkowy stelaż na metalowej ramie, zapewniając materacowi prawidłowe podparcie. Ponadto do półkotapczanu możesz dobrać materac o wysokości 18 cm, który będzie zgodny z Twoimi preferencjami. Warto również podkreślić, że do modeli Concept pasują materace o standardowych rozmiarach, od 90 do 180 cm szerokości oraz 200 cm długości. Półkotapczan to doskonała alternatywa dla tradycyjnych łóżek oraz rozkładanych sof. Decydując się na półkotapczan, możesz zapomnieć o niewygodnej kanapie, która nie była dostosowana do codziennego spania i przysparzała bóle pleców. Wspomnieniem będzie również codzienne i czasochłonne składanie kanapy. Z półkotapczanami Concept trwa to zdecydowanie krócej – może nawet kilka sekund?

Bezpieczeństwo możesz spać spokojnie

Priorytetem projektów Bed Concept oraz Concept PRO jest bezpieczeństwo w trakcie użytkowania łóżka. Kluczowym elementem w tej kwestii jest przemyślana konstrukcja półkotapczanu. Kolejny ważny element to zestaw odpowiednich okuć, dzięki którym przymocujesz łóżko do ściany. Dodatkowo półkotapczan został wyposażony w blokadę bezpieczeństwa, która zabezpiecza łóżko przed przypadkowym otwarciem się. Ponadto starania marki Lenart, w kontekście bezpieczeństwa, zostały docenione i odznaczone certyfikatami poświadczającymi, że produkt jest bezpieczny dla całej rodziny, również dla dzieci. Szczególną uwagę zwrócono również na wysoką jakość komponentów.

Wygoda nie musisz go ścielić

Z półkotapczanem Bed-Concept perfekcyjne ścielenie łóżka po przebudzeniu staje się już niepotrzebne. Chcąc uporządkować miejsce do spania, wystarczy skorzystać z dołączonych do mebla pasów. Spinając nimi łóżko, zabezpieczysz kołdrę i poduszki przed przesuwaniem się w trakcie składania powierzchni spania.

Takie rozwiązanie znacznie podwyższa komfort codziennego korzystania z półkotapczanu, sprawiając, że nie musisz martwic się ścieleniem łóżka. Zaledwie kilkoma ruchami schowasz pościel wraz z łóżkiem, pozostawiając tym samym sporo wolnej przestrzeni na codzienne zajęcia, dziecięce zabawy i realizację swoich pasji. Już nie dasz się zaskoczyć gościom!

Funkcjonalność dobrze się składa

Na co dzień półkotapczany Bed-Concept umożliwiają swobodną zmianę funkcji pomieszczenia, w którym zostały ustawione – z sypialni na przestronny pokój i odwrotnie. Chcąc przygotować miejsce do spania, wystarczy lekko kliknąć klapę, następnie delikatnie pociągnąć do siebie, a łóżko samo powoli zacznie opadać.

Niemal bezgłośne otwieranie i zamykanie łóżka, wspiera mechanizm pneumatyczny. Sprawia on, że przygotowanie miejsca do spania jest bardzo proste i nie wymaga wysiłku. Jest to jeden z wielu powodów, dla których te oszczędzające przestrzeń meble tak często goszczą w pokojach młodzieżowych, wystroju małej kawalerki, a także sypialni seniorów.

Wybór śpij tak jak lubisz

Jak wiadomo, każdy z nas jest inny i ma inne wymagania – nie tylko pod względem estetycznym, ale także pod względem komfortowego wypoczynku.

Dlatego też dajemy Ci możliwość stworzenia idealnego miejsca do wypoczynku. Takiego, które niczym nie odbiega od tradycyjnej sypialni. Dzięki nam zaczniesz się wysypiać!

Do tego potrzebny będzie odpowiedni materac, który zagwarantuje niczym niezmącony i spokojny sen. I właśnie dlatego ten wybór pozostawiamy Tobie. Wszystko po to, byś mógł dopasować materac do swoich upodobań, preferencji, a także wagi.

Półkotapczan możesz doposażyć w dowolnie wybrany przez siebie materac, jednak musisz pamiętać, by jego wysokość nie przekraczała 18 cm.

Uniwersalny dobierz rozmiar dla siebie

Bed Concept może poszczycić się niezwykłą uniwersalnością, którą dopasujesz do każdego pomieszczenia. Czy to kawalerka, mały pokój młodzieżowy, czy wielofunkcyjny salon – półkotapczan stworzy idealną przestrzeń do wypoczynku!

Dostępny jest on w kilku wariantach: w wersji pionowej i poziomej; o różnych powierzchniach spania oraz kilku modnych kolorystykach, które są do wyboru. Dzięki takim rozwiązaniom Bed Concept będzie idealnie współgrał z Twoją aranżacją, stanowiąc przy tym niezwykłą dekorację.

Niezależnie od obranego stylu wnętrza czy jego wielkości – półkotapczan Bed Concept spełni oczekiwania wszystkich użytkowników!