mała sypialnia w nowoczesnym stylu

Mała sypialnia w nowoczesnym stylu

Niewielkie sypialnie często przysparzają problemy z aranżacją i zagospodarowaniem dostępnej w pomieszczeniu przestrzeni. Aby zapewnić sobie dogodne miejsce do spania i przechowywania, należy wybrać taki model szafy i łóżka, który pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, a przy tym by było równie funkcjonalne. Dobrym rozwiązaniem jest zakup mebli w których jest możliwość wyboru rozmiarów. Oprócz sprzedaży mebli o jednym wymiarze, oferujemy również inne dostępne rozmiary wybranych modeli, które umożliwią dopasowanie produktów do trudnej aranżacyjnie sypialni.

W każdym pomieszczeniu sypialnianym, łóżko to podstawa. Skoro mamy już osobny pokój na sypialnie, dajmy tam łóżko takiej wielkości, jakiej potrzebujemy. Pamiętajmy, że musi mieć ono odpowiednią długość, szerokość i wysokość, aby osoba na nim wypoczywająca mogła wygodnie spędzić czas. Wybrane łoża sypialniane, posiadają nawet 5 różnych wymiarów. Dzięki tej opcji z pewnością wybierzesz rozmiar idealny dla Twojej aranżacji. W przeciwieństwie do tradycyjnych łóżek, w opcji dodatkowej, pod osadzony materac można umieścić pojemnik na pościel, który będzie dodatkowym miejscem do przetrzymywania pościeli i zbędnej odzieży.

Wiele małych sypialnianych wnętrz pełni także funkcję garderoby. Planując przestrzeń dobrze zatem pomyśleć o pojemnej szafie wraz z komodą i stolikami nocnymi, w której z łatwością pomieścisz przedmioty nie mające na co dzień swojego stałego miejsca. Szafa posiada funkcję drzwi przesuwnych ułatwiającą użytkowanie, przy czym zmniejsza powierzchnię użytkową pomieszczenia. Dodatkowym jej atutem jest lustro umieszczone na froncie drzwi, które optycznie powiększy małą sypialnię.

Jeśli chcesz dodatkowo powiększyć pomieszczenie, kolor farb na ściany w sypialni nie powinien być kreowany tylko własnymi upodobaniami. Pokój wyda się bardziej przestronny, gdy zostanie pomalowany jasnymi kolorami w odcieniach bieli bądź jasnych pasteli. W naszej aranżacji, dominuje biel, która sprawia wrażenie większej, nieograniczonej niczym przestrzeni. Posługując się takimi zabiegami kolorystycznymi, możesz łatwo wydłużyć optycznie sypialnię.

Aby urozmaicić jasną sypialnię, warto udekorować ją dodatkami w postaci roślin i książek. Ciekawie będą się one prezentować, jeśli półka na których się znajdą również będzie interesująca a zarazem nowoczesna. Taka, która wspaniale wyeksponuje piękno dekoracji naszej małej sypialni. Nie należy jednak przesadzać z liczbą i wielkością dodatków. Ich nadmiar przyniesie bowiem efekt odwrotny do zamierzonego.

Nawet w najmniejszej sypialni możesz zyskać cenną przestrzeń i poczuć się w niej całkiem swobodnie - wystarczy odrobina kreatywności.

łóżko do sypialni
nowoczesne półki