mały salon w bloku

Mały salon w bloku

Witamy w świecie nowoczesnego designu, gdzie biel i odcienie szarości tworzą parę jedyną w swoim rodzaju, uwodząc prostotą i praktycznością. W małych pomieszczeniach to niezmiernie ważne. Jak więc urządzić mały salon w bloku, który nie jest ustawny, a na dodatek ma pełnić rolę sypialni, jadalni i pokoju dziennego?

Kiedy dni stają się coraz krótsze a wieczory się wydłużają, warto zadbać o to, by nasze pomieszczenia były jaśniejsze, a aranżacja nieco bardziej nowoczesna. Prezentujemy inspiracje, dzięki której Twój mały salon będzie jesienią pełen światła i przemiłej atmosfery. Może czas pożegnać się ze starymi, zniszczonymi komodami, pochować zbierające kurz bibeloty, a postawić na stonowaną kolorystykę i nowoczesne, ale proste formy mebli? Bo przecież im prościej, tym lepiej!

My postawiliśmy na to, co najwygodniejsze i najpraktyczniejsze: wygodny narożnik Kanton mini, stół z krzesłami V17, funkcjonalny stolik kawowy Komoso oraz meblościankę Pixel. W tej aranżacji rustykalnym zdobieniom, koronkowym falbankom i kwiecistym wzorom mówimy stanowcze nie! Strefy wypoczynkowe są określane za pomocą poszczególnych elementów. Możemy tu wyróżnić: jadalnie oraz strefę wypoczynkową, mogącą służyć także jako sypialnia. Nie trzeba mieć ogromnego mieszkania, by mieszkać nowocześnie!

Kolorystyka wnętrza jest bardzo stonowana. Królują tu czerń i biel, łączone z szarościami i beżami. W takim stylu, rzadkością są wzory na ścianach. Meblościanka Pixel, umieszczona na najdłuższej ścianie sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przestronne i będzie panowało w nim poczucie ładu i porządku.

Najważniejszym meblem, który zdobi ten mały i nowoczesny salon jest narożnik Kanton mini. To model o prostym, geometrycznym kształcie, z tapicerką w stonowanych kolorach. Styl nowoczesny cechuje funkcjonalność, więc i ten narożnik posiada dodatkowe możliwości: funkcję spania i pojemnik na pościel. Inne meble, które się tu znajdują, również mają maksymalnie prostą formę.

Stół dla czterech osób? Nowoczesny stolik kawowy? Dlaczego nie! Mimo, iż jest to niewielki salon w bloku, stół z czterema krzesłami i stolik kawowy są tu zupełnie na miejscu. Sprawdzą się nie tylko na co dzień, przy wspólnym spożywaniu posiłków, ale także przy wizycie gości i wspólnym biesiadowaniu.

Nowoczesne aranżacje na ogół nie są bogato zdobione a wszystkie dodatki powinny współgrać ze sobą i z resztą wystroju. Zasada „mniej znaczy więcej” jest tu zupełnie na miejscu. Idealną i minimalistyczną ozdobą salonu są delikatne obrazy bądź wazony. Dobre będą również delikatne tekstylia, takie jak zasłony. Tutaj wszystkie drobiazgi mają znaczenie, bo to one ożywiają wnętrze. Jeśli chcesz stworzyć aranżację, która poruszy wszystkich nowoczesnością – postaw na szarość i biel.