Hokery

(W tej kategorii znajduje się 7 produktów)

Pokazano 1-7 z 7 pozycji
Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Hokery – niegdyś spotykane tylko i wyłącznie w lokalach użytkowych, dziś te modne i niezwykle efektowne meble coraz częściej spotykane są w prywatnych mieszkaniach. Hokery nie bez przyczyny kojarzone są z wystrojem kuchni. Aktualne aranżacje kuchenne czy też jadalniane trudno wyobrazić sobie bez stylowych i dopasowanych pod względem stylu hokerów ustawionych przy wyspie kuchennej czy barku.

Meble te, potocznie nazywane również krzesłami barowymi doskonale odnajdują się w tej przestrzeni, stanowiąc wygodne miejsce do siedzenia. Idealnie zastępują tradycyjne krzesła, zachwycając domowników oraz odwiedzających nas gości.

Czym charakteryzują się hokery?

Różnią się od siebie rozmiarem, kolorem, kształtem, stylem oraz materiałem z jakiego je wykonano. Wszystkie te elementy mają wpływ na ostateczny efekt aranżacji.
Hokery to nic innego jak krzesła, umieszczone na wysokich nogach – znacznie wyższych niż tradycyjne krzesła kuchenne. Podwyższone siedzisko pozwala w bardzo wygodny i szybki sposób usiąść przy wyspie kuchennej lub barku.

Jak wybrać odpowiedni model?

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na wysokość hokera. Aby uniknąć stresujących sytuacji, zmierz dokładnie odległość blatu od podłogi, w miejscu gdzie chcesz umieścić ten mebel.
Jeśli chcesz swobodnie usiąść przy wyspie kuchennej dobierz hoker około 30-40 cm niższy od blatu. Krzesła barowe powinny mieć nie tylko dostosowaną do blatu wysokość, ale także odpowiednie rozmiary i kształty siedziska. Wszystko po to aby można było się na nim swobodnie i wygodnie rozsiąść.
Wybierając hoker do kuchni, salonu bądź jadalni koniecznie musimy zwrócić uwagę na jego wygląd, jakość i wygodę.