BEST SELLERS

Szafka RTV Milano I

247 zł 353 zł

 • uniwersalna kolorystyka
 • kompaktowe rozmiary
 • pojemne szafki i półka

Szafki RTV(174 produktów)

na stronę

Szafki RTV

Chyba nie ma salonu, w którym nie pojawiłaby się szafka pod telewizor, doskonale znana również jako szafka RTV. Niegdyś przed epoką Telewizji, w salonach ustawialiśmy komody i eleganckie kredensy, których blat służył jako miejsce ekspozycji dodatków i dekoracji. Wraz z rozwojem techniki i pojawieniem się w latach 20-tych XX w. radioodbiorników przetwarzających ruchomy obraz, zaczęły pojawiać się też dedykowane im szafki RTV. Ich rozmiary nie były imponujące, bo same odbiorniki osiągały, bagatela, 19 cali. Czasem telewizory posiadały wbudowane nóżki tak jak np. kineskopowy model Mona Lisa. Jednak z biegiem czasu takie rozwiązanie przeszło do lamusa, ustępując miejsca innym, dedykowanym elektronice meblom takim jak komoda RTV czy popularna szafka pod TV. Doskonale znana szafka pod telewizor towarzyszyła nam od naszej pierwszej seryjnie produkowanej Wisły, przez kolorowy Rubin, aż po teraźniejsze zupełnie płaskie telewizory.

Szafka pod TV – największe zalety

Niezależnie od tego, czy swój telewizor planujesz zawiesić na ścianie, by w ten sposób zdobił salon czy jednak tradycyjnie postawisz go na blacie komody, zastanów się nad dopasowaniem odpowiedniego mebla, który po pierwsze dopełni aranżację wnętrza, a po drugie korzystnie wyeksponuje sprzęt telewizyjny. Do takiej refleksji skłania co najmniej kilka powodów. Zwróć zatem uwagę, że nawet prosta komoda pod telewizor:

 • zapewni miejsce dedykowane na dekoder, głośniki czy konsole,
 • nie zaburzy proporcji pomiędzy ilością mebli a wolną przestrzenią w strefie dziennej,
 • w dyskretny sposób ukryje kable, kontakty i plączące się przewody.

Szafka RTV wisząca czy stojąca – co wybrać?

Wiesz już, w jakim stylu będzie twoja szafka pod telewizor, jednak boisz się, że lewitujący mebel wraz z wiszącym telewizorem będzie wyglądał co najmniej dziwnie? Niema co się obawiać. Zwróć uwagę na kilka różnic pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami:

  • wisząca szafka RTV nadaje lekkości dzięki pozbyciu się topornych cokołów, czy nóżek,
  • łatwy dostęp do powierzchni pod meblem podczas mycia podłogi,
  • pamiętaj, aby stolik RTV nie był krótszy od długości telewizora,
  • kino domowe i telewizor stojące na blacie mogą być zbyt ciężkie (sprawdź nośność mebla),
  • szafka RTV stojąca sprzyja częstym zmianom aranżacji, ponieważ łatwo ją przestawić,
  • wysokie, drewniane nóżki szafki nadadzą wnętrzu podobnej lekkości, co zawieszenie jej na ścianie.

Szafki RTV – nowoczesne, skandynawskie czy klasyczne?

Przeglądając szafki pod telewizor łatwo zauważyć, że te niewielkie meble różnią się między sobą wielkością, kolorem a przede wszystkim stylem. Nasz sklep on-line zapewnia szeroki wybór mebli pokojowych w różnych stylach, w ofercie znajduje się m.in. nowoczesna szafka RTV, w wielu praktycznych odsłonach, wersja klasyczna, a także szafka RTV skandynawska w różnych kształtach i rozmiarach. Również dla wielbicieli wnętrz prowansalskich, blichtru glamour i minimalistycznej powściągliwości przygotowaliśmy szereg propozycji. Znajdziesz u nas bogatą ofertę mebli w najmodniejszych kolorach. Czeka na ciebie m.in. szafka RTV biała (również w modnym połysku), seria w głębokiej czerni, szarości i odcieniach imitujących wybarwienia drewna. Bez względu na to, czy posiadasz swój wysłużony kineskop, a może zastanawiasz się nad telewizorem najnowszej generacji, wśród mebli z naszej oferty z pewnością czeka na ciebie twoją wymarzona szafka RTV do salonu.

Zobacz też:

Szafka pod telewizor

Telewizor w salonie. Szafka RTV czy ściana?

Każdy telewizor w zestawie ma dołączoną stopkę, na której stawia się telewizor, jednak uchwyt w większości przypadków musisz zakupić we własnym zakresie. Pokazuje to, że najczęściej wybieramy opcję ustawienia odbiornika na szafce. Dlaczego?

Zobacz więcej

Szafka RTV - propozycje

Szafki RTV – 5 propozycji.

Szafki RTV w salonie to nieodłączny towarzysz sprzętu elektronicznego. Chcesz wiedzieć więcej o wybranych szafkach pod telewizor? Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz więcej

salon - propozycje

Szybka metamorfoza salonu – meble już nawet w 5 dni!

Salon to pomieszczenie, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Nie tylko podczas wypoczynku czy relaksu, ale także, gdy pojawiają się goście. Dobrze, więc jeśli to pomieszczenie jest urządzone funkcjonalnie, a przede wszystkim pięknie.

Zobacz więcej

Ostatnie komentarze klientów: