Wybierz parametry:

Cena

300 zł - 2430 zł

Typ łóżka

Szerokość

85 cm - 290 cm

Długość

200 cm - 245 cm

Wysokość

40 cm - 220 cm

Łóżka do sypialni

Kategorie łóżek 

Łóżka tapicerowane Łóżka drewniane Materace i stelaże do łóżek Łóżka w szafie

BEST SELLERS

Łóżka do sypialni (82 produktów)

na stronę

Łóżka do sypialni

Niewątpliwie najważniejszym punktem każdej sypialni jest łóżko. Spełniać musi nie tylko funkcję rekreacyjną, ale również reprezentacyjną. Choć przez lata zmieniało formy podstawowa rola się nie zmieniła.

Historia łóżka do sypialni

Sen jako podstawa w realizacji potrzeb człowieka towarzyszy nam od początków, więc potrzeba miejsca do spania jest tak stara, jak świat. Pierwowzorem łóżka do sypialni w okresie neolitu były liście i trawa. Czasy starożytne to egipskie marmurowe łóżka bogato zdobione. Zanim doczekaliśmy się materacy znanych w dzisiejszej formie, były wypełniane bawełną, piórami, słomą ,grochem czy włóknami kokosowymi. Czasy ludwikowskie i wiktoriańskie to bogato zdobione ornamentyką łóżka do sypialni, gdzie pełniły funkcję reprezentatywną oraz były oznaką władzy.

Łóżka sypialniane

Dziś łóżka sypialniane to wysoce przemyślane projekty, które dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów w materacu, pokrowcu czy ramie łóżka pełnią rolę między innymi antybakteryjną, antygrzybiczną, antyalergiczną. Są bezpieczne dla zdrowia. Atrakcyjna oferta obejmuje łóżka sypialniane z pojemnikami na pościel, z oświetleniem LED, regulowanymi stelażami. Wszystko to składa się na wysoką funkcjonalność.

Jak wybrać łóżko do sypialni?

Wybór łóżka do sypialni powinieneś rozpocząć od zmierzenia miejsca przeznaczonego dla tego mebla. Określi to wielkość ramy oraz materaca. Najpopularniejszą wielkością łóżka jest rozmiar 160x200. Spójrz na resztę mebli w sypialni i określ kolorystykę oraz styl w jakim wykonane będzie łóżko do sypialni.

Zobacz też

  1. Jakie łóżko wybrać do sypialni?
  2. Łóżko Trevi z pojemnikiem i materacem
  3. Łóżko do sypialni w roli głównej
  4. Wygodne łóżko do sypialni

Ostatnie komentarze klientów: