Salon z jadalnią

Kiedyś jadalnia stanowiła osobne pomieszczenie, często mieszczące się za szklanymi drzwiami w pobliżu salonu i kuchni. Na szczęście współczesne trendy wyciągnęły stół z krzesłami z tajemniczego pokoju i ustawiły go w otwartym salonie. Dzięki temu rozwiązaniu jadalnia jest używana znacznie częściej niż tylko od święta.

Zadaniem poniższej inspiracji jest pokazanie, jak można połączyć ze sobą te dwie funkcje, dbając o spójny i stylowy wygląd mieszkania. Przybliżmy również aktualne trendy wnętrzarskie, które mocno odwołują się do stylu industrialnego.

Prezentowane mieszkanie to adaptacja starej fabryki. Cechą charakterystyczną pomieszczenia są wysokie sufity, duże okna ze szprosami, cegła oraz widoczne instalacje. Meble, które zostały dobrane do tego pomieszczenia, miały przede wszystkim podkreślić jego charakter, ale również nadać mu przytulności. Kluczowym elementem salonu jest wygodny narożnik. Umiejscowiony w pobliżu okna umożliwia delektowanie się widokami, które znajdują się za nim. Nieduży stół krzesłami zagościł po drugiej stronie salonu. Uprzyjemni wieczorne spotkanie z przyjaciółmi lub rodzinny obiad. Atutem stołu jest opcja rozłożenia, gdy zwiększy się liczba gości. W codzienny użytkowaniu mniejszy stół jest bardziej praktyczny.

Kolekcje

Kolekcja mebli do salonu Namiro

Kolekcja mebli do salonu Namiro

Namiro to kolekcja mebli do salonu w industrialnym stylu. Konstrukcja mebli opiera się na wysokich, metalowych nóżkach, które doskonale komponują się z kolorem korpusu. Jednak to fronty mebli skupiają na sobie całą uwagę, a to za sprawą faktury oraz wzoru, który znajduje się na wybranych elementach.

Kolekcja obejmuje takie elementy jak: komody, szafkę RTV, stolik kawowy oraz wysoką witrynę z częściowo przeszklonym frontem.

Zobacz więcej
Stół Sigeren SG13 z krzesłami Archie

Stół Sigeren SG13 z krzesłami Archie

Stół Sigeren to kluczowy element części jadalnianej. Jego długość przed rozłożeniem to 120 cm, natomiast po dołożeniu wkładki wynosi 160 cm. Jego blat, o fakturze dębu, doskonale komponuje się z metalowymi nogami w ciemnym kolorze. Ich układ zapewnia stabilność oraz stanowi dekorację.

Dopełnieniem zestawu są krzesła Archie 110 w kolorze nawiązującym do narożnika. Również zostały wyposażone w czarne, wysokie nóżki z metalu, które doskonale komponują się z resztą mebli.

Zobacz więcej