Kategorie

Fotel gamingowy Archie M12
Nowość
W magazynie

Fotel gamingowy Archie M12

549 zł
Dostawa: do 5 dni roboczych
Fotel biurowy Archie 4006B
Nowość
W magazynie

Fotel biurowy Archie 06

289 zł
Dostawa: do 5 dni roboczych

Fotele do biurka

Jeśli zastanawiasz się jaki fotel do biurka wybrać, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni model.

Fotel do biurka może pojawiać się w naszym domu w różnych pomieszczeniach. Jednym z nich jest domowe biuro, w którym płacimy rachunki, planujemy wizyty u lekarza, czy dokonujemy zakupów. Fotel obrotowy z pewnością znajdzie zastosowanie w biurze, gdzie wykonujemy czynności zawodowe. Fotel to również nieodłączna część pokoju dziecka lub gamera.

Fotel do biurka

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego fotela jest bardzo ważny, szczególnie gdy spędzamy w nim sporo czasu. Odpowiednio dobrany fotel uchroni Cię przed bólami kręgosłupa oraz wadą postawy. Więc czym charakteryzuje się dobry fotel do biurka?

- Oparcie. Staraj się wybrać fotel obrotowy, który posiada wyższe oparcie. Dzięki temu w każdej chwili będzie można odprężyć kręgosłup. Dodatkowym atutem będzie zagłówek, który zrelaksuje kark i pozwoli oprzeć głowę. Ponadto dobre krzesła biurowe posiadają wyprofilowane oparcie, które lepiej dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała, odciążając odcinek lędźwiowo-krzyżowy.

- Regulacja. Każdy fotel do biurka powinien posiadać regulację wysokości. Dzięki temu dopasujesz wysokość siedziska do swojego wzrostu oraz wysokości biurka.

- Siedzisko i podłokietniki. Z pewnością udogodnieniem będzie tapicerowane siedzisko. Szczególnie poczujesz to po kilku godzinach siedzenia przed biurkiem. Natomiast podłokietniki to kwestia własnych preferencji. Jednym przeszkadzają, a d drudzy uważają, że są niezbędne.

- Kółka i obrotowość. Zwróć również uwagę na to, jakie kółka posiada fotel obrotowy. Wybierając kauczukowe, masz gwarancję, że fotel będzie poruszać się cicho i nie uszkodzi podłogi.

Fotel gamingowy, fotel do gabinetu, czy fotel dla dziecka?

Kolejna kwestia to wygląd fotela. Inaczej będzie prezentować się fotel gamingowy, czy fotel dziecięcy również wobec fotela pracowniczego są inne wymagania.

Fotel do biura prezesa, czy kierownika powinien pełnić również funkcję reprezentatywną. W tym celu warto wybrać fotel masywny z ekoskóry. W fotelu gracza liczy się ergonomia, która pomoże w szybkim wykonywaniu ruchów, ponadto dobrze dopasowany fotel zapobiegnie drętwieniu nadgarstków. Natomiast fotel do biurka dla dziecka, powinien być mniejszy, ale równie wygodny. Dziecko będzie z niego korzystać zarówno do nauki, jak i przed komputerem.

Zobacz też:

Home office, czyli jak funkcjonalnie urządzić biuro — miejsce do pracy w domu.

Własne, prywatne miejsce do pracy w domu, oddalone od zgiełku codzienności to coś, o czym marzą osoby pracujące na co dzień w domu..

Zobacz więcej

Jak wybrać nowoczesne biurko do pracy i nauki?

Czytaj więcej o ergonomicznym biurku do pracy i nauki.

Zobacz więcej

Urządzamy domowe biuro

Urządzanie domowego biura może być bardzo interesującym zajęciem, pod warunkiem, że zabieramy się do tego od podstaw. Dobry plan rozwieje wszelkie niepokoje i zapewni sprawny przebieg zdarzeń.

Zobacz więcej