Konsole

(W tej kategorii znajduje się 17 produktów )

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Konsola Baridos

285 zł Cena regularna 335 zł Cena
★★★★★
★★★★★
  • -15%

Konsola Trelonto

523 zł Cena regularna 615 zł Cena
★★★★★
★★★★★
  • -15%

Konsola Anaser

305 zł Cena regularna 359 zł Cena
★★★★★
★★★★★
  • -15%
Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Konsola to charakterystyczny, niewielki mebel, który pojawił się już w XVIII wieku za panowania Ludwika XV, rozpowszechniając się na większą skalę w XIX w., porywając serca swych użytkowników.
Pozornie niewielki stolik przyścienny, najczęściej umieszczany był tuż zaraz pod lustrem, dopełniając przestrzeń. Pełnił on nie tylko funkcję dekoracyjną, ale to właśnie na nim umieszczano elementy, takie jak zegary, wazony z kwiatami czy też rzeźby, które były nieodłączną częścią wystroju pomieszczenia.
Niegdyś konsole miały charakterystyczne, płytkie, półkoliste, drewniane lub marmurowe blaty o eleganckim wykończeniu. Początkowo były one przytwierdzone bezpośrednio do ściany. Dopiero z czasem zaczęto wspierać je na bogato rzeźbionych nogach, pozłacanych i zapierających dech w piersiach. Można je było spotkać w dworkach, rezydencjach bądź pałacach, będąc meblem tylko dla wybranych.

Konsola w pomieszczeniach

Dzisiejsze konsole nieco różnią się od dawnych propozycji. W zależności od umiejscowienia mebla może on przybierać różne formy. Aktualnie są to meble o prostych i funkcjonalnych kształtach, które równie dobrze spełniają swoją funkcję.

Konsola w przedpokoju i salonie umieszczana jest głównie po to, by dopełnić wnętrze, nadając mu charakteru. Stanowi ona tam główny punkt, przyciągający wzrok gości tuż zaraz po wejściu do pomieszczenia. Może ona pełnić tam także funkcję stolika, na którym umieścisz rodzinne fotografie bądź figurki. A gdy konsola posiada wbudowane szuflady, możesz zyskać doskonałe miejsce służące do przechowywania drobnych akcesoriów, takich jak klucze czy listy.

Konsola w sypialni często spełnia funkcję toaletki. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a umieszczone nad nią lustro pozwala na szybką metamorfozę i poprawę makijażu, dodatkowo optycznie powiększając przestrzeń.
Na konsoli możesz umieścić zarówno wazon z kwiatami, eleganckie oświetlenie, jak i kosmetyki, które stosujesz na co dzień.

Konsole pasują niemal do każdego wnętrza, wnosząc do domu ład, harmonię i elegancję. Na rynku dostępne są konsole w wersji skandynawskiej, industrialnej, klasycznej oraz glamour, doskonale uzupełniając konkretną aranżację.