Wybierz parametry:

Cena

150 zł - 1140 zł

Długość

55 cm - 180 cm

Szerokość

40 cm - 115 cm

Wysokość

55 cm - 140 cm

Fotele

Promocje

fotele do salonu,fotele pokojowe,fotele nowoczesne

BEST SELLERS

Fotele (78 produktów)

na stronę

Fotele

Pierwszymi siedziskami człowieka były drewniane kłody lub pnie drzew. Kiedy to zaś wynaleziono siekierę, zaczęto wyrabiać proste siedziska, które do dnia dzisiejszego, cały czas są udoskonalane. 

Fotele dawniej pełniły funkcje polityczne. W starożytnym Egipcie dostępne były tylko dla bliskich Faraona. Podobnie na dworze Ludwika XIV, gdzie jedynie wybrani mieli prawo zasiadać na krzesłach. Jednak w późniejszych czasach najbardziej prestiżowym siedziskiem stał się fotel z wysokim oparciem zwany tronem, który był używany jedynie przez władców świeckich i kościelnych.

Chociaż fotel do dziś kojarzony jest z atrybutem władzy, na ten moment może mieć go każdy. Jest wygodnym elementem dekoracyjnym a także użytkowym, w naszych domach. Jest ogólnie dostępny, bez konieczności noszenia korony na głowie.

Dzisiejszy fotel

Miękki i wygodny fotel jaki znamy i kochamy, powstał dopiero w XIX wieku. Wówczas wynaleziono meble tapicerowane wzbogacone o sprężyny, które pozwoliły na stworzenie mebla nadzwyczaj komfortowego. To mebel zasługujący na szczególne uznanie i wyjątkowe miejsce w domu. Ma przede wszystkim służyć wypoczynkowi i relaksowi nie ujmując pomieszczeniom na wyglądzie.

Designerski fotel

To, jaki fotel wybierzemy do swoich pomieszczeń, powinno przede wszystkim zależeć od gustu i aranżacji pomieszczenia. Pięknie wyglądają wnętrza, w których to fotel pełni główną funkcję dekoracyjną i przykuwa uwagę. Taki, na który chce się nie tylko podziwiać, ale także od razu usiąść. Przyciąga swą różnorodną kolorystyką, funkcjonalnością, designerskim wyglądem ale przede wszystkim wygodą. Ważne są również jego dodatkowe funkcję: regulowane zagłówki, opcję rozkładania i wypoczynku. Inną ciekawą propozycją jest nowoczesny szezlong.

Najlepszy wybór to solidnie wykonany fotel, którego siedzisko łatwo się nie odkształci, a obicie zbyt szybko nie wytrze. Tapicerka powinna być przyjemna w dotyku, która dodatkowo będzie spełniać funkcję praktyczną- łatwa w czyszczeniu, wodoodporna bądź plamoodporna. Dzięki tym funkcją będziesz cieszyć się z nienagannego wyglądu fotela przez długie lata!

Wiele osób zasiada w nich, by czytać książki, złapać chwilę oddechu, czy nawet delektować się ciepłą herbatą. Fotel z całą pewnością będzie doskonałym dopełnieniem wymarzonej aranżacji salonu, pokoju dziecka a także biura. Wybierz odpowiedni fotel dla siebie i ciesz się nim jak najdłużej. Poczuj się jak król we własnym domu!

Zobacz także:

  1. Meble tapicerowane w salonie
  2. Recenzja fotela Amor

Ostatnie komentarze klientów: