×

Twoje dane są bezpieczne! (GDPR)

Aby móc dostarczyć Ci najlepsze oferty których szukasz, zgodnie z „GDPR” od 25.05.2018 potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność i nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na podstawie polityki prywatności

Zobacz więcej

Meble do kuchni

(14 produktów)

Meble do kuchni

Dobrze zorganizowana kuchnia poprzez odpowiednio dobrane szafki i rozmieszczony sprzęt jest podstawą aby każdy mógł korzystać z niej komfortowo. Wtedy przygotowywanie posiłków jest czystą przyjemnością. Urządzając kuchnię stoimy przed wyborem kuchni na wymiar, mając do dyspozycji dużo możliwości zabudowania nawet skomplikowanego pomieszczenia. Jednakże dobrym rozwiązaniem jest również kuchnia modułowa, która nie odbiega jakością, a cena jest o wiele bardziej atrakcyjna. Oferta szafek kuchennych jest tak szeroka, że mamy wiele możliwości jej konfiguracji, poprzez odpowiedni wybór szafek. Również duży wybór frontów pozwoli nam wybrać odpowiedni styl mebli kuchennych od nowoczesnych po klasyczne, a nawet rustykalne.

Przepis na styl

Planując zakup kuchni trzeba wziąć pod uwagę styl jaki dominuje w całym mieszkaniu. Nowoczesne wnętrza zdefiniują kuchnię, która będzie miała fronty na wysoki połysk jak na przykład kuchnia z naszej oferty Marica Com 320, której wiodącym kolorem jest biały jednak opcjonalnie możemy wybrać warianty kolorystyczne frontów górnych szuflad. Dla miłośników klasyki przygotowaliśmy ofertę dekorem w kolorze drewna łącząc dwa kolory frontów jak w meblach kuchennych Land 260, a dla amatorów rustykalnych klimatów przygotowaliśmy kuchnię Lacosta 260 . Stawiając na ponadczasową biel mamy duże pole do popisu jeśli chodzi o dodatki oraz dodatkowo optycznie powiększa pomieszczenie. Warto pomyśleć nad dodatkami drewna, ponieważ nie od dziś wiadomo, że to dobrana para.

Liczy się wnętrze czyli tanie meble kuchenne z dużym potencjałem

Najbardziej praktycznymi meblami do kuchni są szafki zamknięte, ponieważ nie musimy martwić się o estetykę ustawiania ich zawartości. Jednak warto zakupić również półki na elementy dekoracyjne oraz akcesoria kuchenne, które warto mieć pod ręką. Zamontowanie półek nada aranżacji lekkości i przestronności, a stylowe dodatki nadadzą charakteru naszej kuchni. Nieodzownym wyposażeniem są szafki z praktycznymi szufladami o różnych rozmiarach, a szafkę narożną możemy dodatkowo wyposażyć w kosz obrotowy, który jest doskonałym miejscem na przechowywanie garnków i pokrywek

Podstawą jest ergonomiczność

Na nic zda nam się kuchnia jak z obrazka jeśli odpowiednio nie zaplanujemy rozmieszczenia mebli. Musimy wziąć pod uwagę gdzie ustawić podstawowe sprzęty AGD oraz armaturę. "Ważne są też odległości pomiędzy wymienionymi punktami. Podstawowym założeniem w ergonomii kuchni jest zasada ergonomicznego trójkąta – tłumaczy arch. Anna Kuk–Dutka. Wierzchołki trójkąta to trzy główne urządzenia w kuchni, czyli: płyta/piekarnik, lodówka oraz zlewozmywak. Aby niepotrzebnie nie biegać po całej kuchni, suma boków trójkąta pomiędzy tymi sprzętami AGD nie powinna być mniejsza niż 360 cm oraz większa niż 660 cm. Standardowo w jednym ciągu układa się lodówkę, potem zlew, a na końcu płytę. Nie można przy tym zapominać o wygodnym blacie do pracy i o tym, że czasami jesteśmy jednak mocno przyzwyczajeni do własnych innych rozwiązań niż standardowe schematy" – zauważa. Warto zaplanować również strefy odzwierciedlające czynności wykonywane podczas gotowania i tak pierwszą strefą powinny być „Produkty spożywcze”, następnie „Naczynia,AGD drobne”, „Mycie i sprzątanie”, „Przygotowywanie posiłków”, a na drugim końcu ciągu mebli „Gotowanie i pieczenie”, odpowiednia ilość blatu roboczego w całości zapewni wygodę w codziennych czynnościach. Kierując się tymi podstawowymi zasadami, możemy stworzyć wzorcową kuchnię, która będzie praktyczna i komfortowa w użytkowaniu.

Tworzymy nastrój do gotowania

Tworząc aranżację kuchni nie można zapomnieć o dobrym oświetleniu. Chociaż podstawą powinno być światło dzienne i jedno główna lampa, to nieodzownymi elementami jest dodatkowe oświetlenie, które nadaje urok wnętrzu. Należy pamiętać o doświetleniu strefy przygotowywania posiłków, gdzie najlepszą opcją jest zamontowanie energooszczędnego światła Led pod górnymi szafkami. Ten nowoczesny rodzaj oświetlenia pozwala na oszczędność ponieważ nie musimy się martwić o jego wyłączanie gdzie użytkowania go kilka godzin dziennie daje nam koszt kilku złotych w skali miesiąca. A żywotność tych lampek jest 10 razy dłuższa niż tradycyjnych żarówek.

Meble kuchenne z naszej oferty są gwarancją jakości i stylu, szeroka gama opcjonalnych szafek stwarza możliwości stworzenia kuchni marzeń za niewielkie pieniądze. Na uwagę zasługuje również fakt iż w ofercie mamy fronty zabezpieczone przed wilgocią i ścieraniem. Komfort zapewni również system cichego domyku szafek i szuflad. Mamy nadzieję, że tych kilka rad zainspiruje Państwa do stworzenia swojego projektu kuchni.

Zobacz też

  1. Kuchnia w stylu skandynawskim
  2. Kuchnia w stylu skandynawskim Inspiracje
  3. Style we wnętrzach

Ostatnie komentarze klientów: