Blaty kuchenne

(W tej kategorii znajduje się 3 produktów)

Pokazano 1-3 z 3 pozycji
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Nowoczesne blaty kuchenne w sprytny sposób przemycają do aranżacji estetykę, definiując styl wnętrza, stają się również jego największą ozdobą. Obecnie urządzenie służącej wszystkim domownikom kuchni przybrało zupełnie nowy kształt. Wielofunkcyjność wyróżniająca blat kuchenny jest niezbędnym elementem jej wyposażenia, ale przede wszystkim liczą się walory wizualne wpływające na wygląd pomieszczenia służącego przygotowywaniu i spożywaniu posiłków w rodzinnym gronie.

Jaki blat do kuchni będzie najlepszym rozwiązaniem?

Modernistyczną aranżację wnętrza kuchni podkreślisz, dopasowując blat w odpowiedniej kolorystyce. Przekrojowa paleta wybarwień przygotowanych przez nas propozycji obejmuje tak blaty drewnopodobne, jak i ich bliźniacze odpowiedniki – blaty laminowane, których powierzchnię zdobią różnorodne desenie. Wśród najpopularniejszych znajduje się gama odcieni szarości, piaskowy beż, a także blaty do złudzenia przypominające naturalne drewno.

Niekwestionowanym hitem wśród tegorocznych trendów jest będący imitacją granitu czarny blat w kuchni, którego nowoczesny wygląd podkreślają drobne detale w kontrastującym kolorze. Zastanawiając się jaki blat wybrać warto swoją uwagę skierować na szafki kuchenne, a konkretnie na ich fason i kolorystykę.

Dla przykładu szara kuchnia z drewnianym blatem to połączenie wprost idealne, ponieważ dopełniające się desenie tworzą we wnętrzu sprzyjającą przygotowywaniu wykwintnych posiłków atmosferę. Równie dobrze prezentuje się biała kuchnia + drewniany blat lub jego tańszy, a równie trwały odpowiednik z płyty meblowej. Wszystko to sprawia, że meble kuchenne pasują do siebie wizualnie – w końcu estetyka jest głównym wyznacznikiem dobrego stylu w kuchni.

Blaty kuchenne jak wybrać?

Jednym z najważniejszych aspektów, którymi powinniśmy kierować się podczas kompletowania mebli, jest baza komponentów, z których wykonano poszczególne elementy. Podczas gdy standardowe kuchnie modułowe przygotowane są z płyty meblowej, w przypadku blatu spektrum materiałów jest o wiele szersze.

W domowej kuchni najlepiej sprawdzą się tanie blaty kuchenne. Najczęściej to gruba płyta meblowa starannie pokryta laminatem, która względem trwałości oraz odporności na ewentualne zawilgocenie czy rysy niczym nie ustępują wersjom z granitu, konglomeratu czy ich nowoczesnym odpowiednikom z metalu.

Optymalny dobór rozmiarów, jaki charakteryzuje oferowane przez nas blaty z laminatu, jest elementem ich siły. Standardowa szerokość pozwala na ustawienie na wierzchu drobnych sprzętów AGD, dekoracji oraz składników niezbędnych do tego, co w kuchni najważniejsze – smacznego gotowania.

W przemyślanym wnętrzu czynności wykonywane podczas codziennego przygotowywania posiłków dla wszystkich członków rodziny są ułatwione. Dzieje się tak za sprawą szybkiego dostępu do akcesoriów kuchennych i sporej przestrzeni roboczej zapewnianej przez blat kuchenny.

Gdy mamy taki blat do kuchni, niestraszne nam kulinarne improwizacje, a wnętrze wygląda oszczędnie i bezpiecznie.