×

Twoje dane są bezpieczne! (GDPR)

Aby móc dostarczyć Ci najlepsze oferty których szukasz, zgodnie z „GDPR” od 25.05.2018 potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność i nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, w każdej chwili możesz wycofać zgodę na podstawie polityki prywatności

Zobacz więcej

Filtry

Cena

od 
do 

Szerokość

od 
cm
do 
cm

Wysokość

od 
cm
do 
cm

Głębokość

od 
cm
do 
cm

Komody

BEST SELLERS

Komody

(190 produktów)
na stronę

Komody

Komody to jedne z nielicznych mebli, które są niezbędne w sypialni, gdy chcemy, aby wszystko było na swoim miejscu. Nie bez kozery nazwa pochodzi od francuskiego słowa "Commode", które znaczy „wygodna”. Już pierwotny zamysł mówi nam o funkcjonalności tego mebla. Komoda ma bardzo arystokratyczne korzenie, ponieważ pierwszy taki mebel stanął w sypialni legendarnego władcy Ludwika XIV. Z czasem na stałe wpisał się w wyposażenie przedpokoju, salonu i kuchni. Komoda miała zastąpić skrzynie, które do tej pory znajdowały swoje miejsce w domowych alkowach.

Tanie komody

Choć początki historii komody to przepych i bogate zdobnictwo charakteryzujące epokę panowania „Króla Słońce”, to obecnie nie musimy się obawiać, że zrujnujemy portfel jej zakupem. Dziś mamy do wyboru tanie komody, dobrej jakości i nierzadko równie reprezentacyjne, co te z epoki baroku. Minimalistyczne projekty mają prostą formę, delikatne uchwyty oraz występują w takiej kolorystyce jak biały, czarny lub przełamane dodatkami w deseń drewna. Komoda w przedpokoju może pełnić funkcję schowka na szaliki, czapki czy różne akcesoria i drobiazgi. W kuchni sprawdzi się jako miejsce, gdzie trzyma się mniejsze sprzęty, sztućce czy ręczniki, a lada może służyć jako dodatkowy blat roboczy. W łazience poprzez zakup taniej komody, małym kosztem stworzymy idealne miejsce do przechowywania ręczników czy środków czyszczących. Komoda pomoże zachować porządek i harmonię w mieszkaniu.

Komody do sypialni

Nie zawsze w sypialni znajduje się tyle miejsca, aby postawić tam dużą szafę, w której oprócz drążka na rzeczy wiszące, będą jeszcze szuflady. Dlatego komoda do sypialni to najlepsza przyjaciółka szafy, gdzie pod ręką musimy mieć pościel, bieliznę oraz wiele innych drobiazgów. Blat komody to doskonałe miejsce, aby postawić lampkę, doniczkę z kwiatkiem lub ramkę ze zdjęciem. Często mamy w sypialni telewizor, więc z powodzeniem można go ustawić na blacie lub zawiesić na specjalnym uchwycie nad komodą. Świetnym pomysłem jest powieszenie lustra nad komodą, które będzie praktyczne przy porannym makijażu. Chcąc wprowadzić niezwykły nastrój do wnętrza, warto zwrócić uwagę na jego oświetlenie. Tutaj z pomocą przychodzi nasze energooszczędne oświetlenie LED, dzięki którym, sypialnia czy salon nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Zakup komody to inwestycja, która pomoże w dobrej organizacji wnętrza. Oryginalny projekt wniesie odrobinę polotu, gdzie można stworzyć aranżację pod jej design. Już od 300 lat komoda święci swoje tryumfy, gdzie zostały zauważone jej zalety niezależnie od statusu społecznego. Jednak nie tylko francuscy władcy doceniali ten mebel. Nasze babcie miały swoje praski, a były to ozdobne komody o dużych i płytkich szufladach, które pełniły funkcję przechowywania wyprasowanej bielizny. Jak widzimy, potrzeba dobrej organizacji jest ponadczasowa, tak samo jak komoda.

Zobacz też:

mały narożnik skandynawski

5 białych komód, które pokochali Polacy

Komoda w kolorze bieli to mebel który od dłuższego czasu utrzymuje się w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o najczęściej wybierany mebel. Chcesz wiedzieć które komody są najbardziej popularne?

Zobacz więcej

rodzina wybiera narożnik

Jak wybrać komodę?

Stoisz przed odwiecznym dylematem wyboru komody? Duża, mała, z szufladami czy bez. Tutaj zdobędziesz praktyczną wiedzę i podejmiesz właściwy wybór.

Zobacz więcej

Ostatnie komentarze klientów: