BEST SELLERS

Komody(417 produktów)

na stronę

Komody

Komoda pochodzi z najsłynniejszego pałacu w Europie, czyli z Wersalu, gdzie XVIII w. ebenista Charles André Boulle stworzył projekt komody, która opływała przepychem. Przez wieki komoda przechodziła metamorfozy. Od drewnianych, masywnych bieliźniarek, sekretarzyków po minimalistyczne i nowoczesne komody z szufladami. Dziś komoda na ubrania stała się niezawodnym elementem w każdym pomieszczeniu. Już sama nazwa Commode z fr. znaczy "wygoda". Wskazuje na to, że mamy do czynienia z wyjątkowo praktycznym meblem.

Szafa i komoda - duet doskonały

Szafa i komoda to doskonałe meble przeznaczone do przechowywania ubrań i akcesoriów. Pojemna szafa to niezbędny element, aby przechowywać płaszcze, garnitury oraz buty, ale pod względem przechowywania ubrań, bielizny i drobiazgów z pomocą przyjdzie komoda. Idealne modele komody posiadają szuflady, które są doskonałym sposobem na organizację każdego pomieszczenia. Wśród modeli szafek znajdziemy komody z 3, 4, 6, 8 a nawet 10 szufladami. Dzięki wysunięciu szuflady zyskujesz szybki dostęp do jej zawartości.

Komoda do każdego wnętrza

  • Komoda z szufladami w sypialni pozwoli posegregować bieliznę oraz ubrania. Duża ilość szuflad pozwoli przeznaczyć każdą z nich na inny rodzaj rzeczy. Stąd jedną z szuflad komody przeznaczysz na skarpetki, kolejną na t-shirty, a następną na bieliznę.

  • Komoda do salonu to doskonały sposób nie tylko na przechowywanie, ale także eksponowanie dekoracyjnych elementów. Komoda ze szkłem podkreśli Twoją kolekcję szklaneczek, książek czy płyt. Komoda może stać się dobrym miejscem pod telewizor, a jeśli zrezygnowałaś ze sprzętu RTV w salonie czy sypialni, powieś nad szafką lustro.

  • Komoda z przeszklonym frontem efektownie zaprezentuje się także w jadalni, w którym sprawdzi się także witryna oraz komoda z barkiem. Dzięki tym meblom masz pod ręką wszystko, czego potrzebujesz do wspólnego biesiadowania przy stole.

  • Komoda młodzieżowa, dziecięca pomoże zachować porządek wśród podręczników, książek czy zeszytów. Komoda z półkami, szafkami i szufladami to optymalne rozwiązanie do pokoju dziecka i nastolatka. Szafki te najczęściej posiadają kolorowe, kreatywne elementy, które pomogą dziecku wyrazić siebie poprzez aranżację wnętrza. Jednak szuflad w komodzie dziecięcej nigdy za mało. Twoja pociecha zyska łatwy dostęp do swoich t-shirtów, spodenek, bluzek, a nawet zabawek.

  • Niezależnie od tego, czy posiadasz biuro w domu, czy w firmie, komoda to doskonałe uzupełnienie mebli gabinetowych i biurowych. Kolejny raz szuflady przyjdą z pomocą, w których poskładasz swoje dokumenty, przybory biurowe. Za to kontenerek pod biurko będzie podręcznym schowkiem na dokumenty.

  • Komoda w przedpokoju, w kuchni i łazience, to też są miejsca, gdzie komoda będzie sprytnym sposobem na przechowywanie. W korytarzu to miejsce na szaliki, czapki i apaszki. W łazience kosmetyki, ręczniki, a w kuchni będzie miejscem, gdzie schowasz przybory kuchenne, przyprawy talerze, sztućce.

  • Nowoczesna komoda jest bardzo często wybierana do współczesnych aranżacji. W jej projekcie znajdują ciekawe faktury oraz kolory. Zdarza się, że uchwyty są zastąpione ciekawymi poduchwytami, wykonanymi w płycie mebla. Ponadto niektóre modele, nawiązują do minimalistycznych trendów, w nich nie występują uchwyty. Szafki i szuflady otworzysz za pomocą systemu PUSH TO OPEN.

Komoda do salonu i sypialni

Komoda może być wysoka i wąska lub szeroka i niska. Szeroka oferta komód pod względem wymiarów pozwala znaleźć komodę o szerokości od 60 cm do 220 cm. Nie ma drugiego tak uniwersalnego mebla, jak komoda, która szczególnie sprawdzi się w salonie oraz sypialni. Sypialnia powinna być wyposażona w komodę z szufladami, które umożliwią przechowywanie bielizny.

Szeroka, wąska, czy wysoka komoda daje szerokie pole do popisu podczas aranżacji salonu. Pozwoli efektywnie zorganizować swoje rzeczy zarówno te większe, jak i te drobiazgi. Za to blat komody wykorzystasz, aby ustawić telewizor, dekoracyjne kosze, czy doniczki z kwiatami. Niska komoda z szufladami będzie dobrym miejscem na lampkę nocną i ułatwi czytanie książki przed snem.

Nasz meblowy sklep online oferuje ponad 230 modeli komód! Zobacz naszą ofertę!

Zobacz też:

białe komody

Ulubione komody Polaków

Ciekawi Cię, które białe komody są najczęściej wybierane przez Polaków? Zobacz nasz ranking najbardziej popularnych komód.

Zobacz więcej

Jak wybrac komodę

Jak wybrać komodę?

Decyzja o wyborze komody to trudna sprawa. Jest jeszcze trudniejsza, gdy kompletnie nie wiemy jak ją dopasować do naszego wnętrza.

Zobacz więcej

komoda z XVIII w.

Jak powstała pierwsza komoda w XVIII w. Wersalu?

Zobacz splendor pierwszej komody!

Zobacz więcej

Białe komody – modne sposoby na przechowywanie

Białe komody – modne sposoby na przechowywanie

Komody to najlepszy sposób na przechowywanie zarówno w domu, w biurze, w salonie, jak i nawet w łazience.

Zobacz więcej

Ostatnie komentarze klientów: