Pomieszczenia(111 produktów)

na stronę

Pomieszczenia

Umeblowanie własnego”M4” spędza wielu ludziom sen z powiek. Myśli krążą wokół wszystkich pomieszczeń naraz, a pomysły kumulują się w jeden wielki kłębek niewiadomych. Jak wyjść z tej opresji cało i urządzić każde z pomieszczeń w przyjaznym klimacie, przy zachowaniu ogólnego ładu, a przy tym nie zwariować? Otóż należy skupiać się na każdym pomieszczeniu z osobna i aranżować je etapami. Natomiast czego nie może zabraknąć w Waszym wnętrzu?

Przeanalizujmy każde pomieszczenie:

Salon

Salon to miejsce, gdzie spędzamy w ciągu dnia bardzo dużo czasu i co najważniejsze w gronie najbliższych. Aby cieszyć się wspólnymi chwilami, musimy je na czymś spędzać, tak więc w dużym pomieszczeniu sprawdzą się narożniki do salonu, które dzięki swoim rozmiarom są w stanie pomieścić dużą grupę ludzi. Natomiast w mniejszych pomieszczeniach można skusić się na wybór sofy która i ładnie wygląda, i jest stosunkowo niewielkich rozmiarów. Przyjęło się, że w salonie jest telewizor, a więc na czymś musimy go umieścić i tu przydadzą się szafki rtv, które dodatkowo przechowają wiele innych przedmiotów. Dla miłośników innowacyjnych wnętrz polecamy komody do salonu – duża różnorodność wzorów i kolorów, przyprawia o zawrót głowy. Osoby, które muszą zmagać się z małym metrażem mieszkania, często decydują się na umieszczenie w salonie szafy przesuwnej, co jest praktycznym rozwiązaniem. Tak wyposażony salon na pewno sprosta Państwa wymaganiom.

Sypialnia

Sypialnia jest miejscem odpoczynku i relaksu po ciężkim dniu pracy. Wybierając łóżka do sypialni, pamiętajmy o doborze odpowiedniego rozmiaru, który powinien być o minimum 10 cm większy niż najwyższa osoba śpiąca na łóżku. Ważnym elementem w sypialni jest także materac, który również odpowiada za jakość snu. Jeżeli macie plany wstawić szafy do sypialni to proponujemy szafy z przesuwnymi drzwiami, gdyż są praktyczne, lub szafy z lustrem, które optycznie powiększą przestrzeń. Natomiast komody w sypialni dzięki pojemnym szufladom pomieszczą np. problematyczną w przechowywaniu bieliznę.

Łazienka

Łazienka jest królestwem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Spędzamy w niej czas o różnych porach dniach. Dlatego ważne jest oświetlenie w łazience. Równie ważne są meble do łazienki. Meble dlatego, że sama szafka do łazienki może nie wystarczyć, tym bardziej przy większej rodzinie. Natomiast meble pozwalają zapewnić ład i porządek.

Kuchnia

Kuchnia sercem domu. Jest to miejsce, gdzie pijemy poranną kawę, przygotowujemy posiłki, więc ważne jest, aby meble do kuchni były tak rozmieszczone, aby mieć wszystko pod ręką. W wielu kuchniach mieszczą się stoły jest to dobre rozwiązania, gdyż pozwalają jeść wspólne posiłki, co bardzo łączy. Do stołu należy dobrać wygodne krzesła. Dodatki, ozdoby i świeże zioła uprzyjemnią chwile spędzone w kuchni.

Pokój młodzieżowy

Każdy, kto posiada dzieci, wie, z jakim ogromnym wyzwaniem w umeblowaniu jest pokój młodzieżowy. Dzieciom podobają się inne meble młodzieżowe a rodzicom inne. Dziecko w znaczącym stopniu powinno decydować, jak będzie wyglądało łóżko młodzieżowe, ponieważ to dziecko będzie na nim odpoczywać. Cała reszta to kwestia znalezienia kompromisu.

Przedpokój

Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, jakie widzimy, wchodząc do domu, mieszkania. A krążą pogłoski, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, potem to już z górki. Zadbajmy o odpowiednią aranżację tego pomieszczenia. Pomocne będą tutaj szafy narożne o dużej pojemności. Bardzo często spotkać można w przedpokoju garderoby to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie. Koniecznie pamiętajmy o zamontowaniu lustra. Dobrze jest widzieć nasz image przed wyjściem.

Przy aranżacji pomieszczenia należy przede wszystkim pamiętać o jego funkcji oraz jakie ma ono znaczenie dla nas. Rozkładając każde pomieszczenie na czynniki pierwsze, uzyskujemy ład i harmonię w planowaniu wnętrza. Podążając, za aktualnymi trendami odnajdziemy idealnie dopasowane dla nas meble.

Zobacz też:

Żółto - szary pokój młodzieżowy

Jak urządzić mały pokój młodzieżowy?

Zobacz jak urządzić mały pokój nastolatka. Znajdziesz sposób, aby zmieścić biurko, łóżko, szafę!

Zobacz więcej

Mała sypialnia – Jakie meble wybrać? Zobacz 4 rozwiązania!

Mała sypialnia to duży problem, a my wiemy jak go rozwiązać. Zobacz nasze porady!

Zobacz więcej

wąski przedpokój

Mały przedpokój w bloku. 8 pomysłów na aranżacje

Wąski i mały przedpokój nie musi być koszmarem. Zobacz nasze wskazówki, a zyskasz przedpokój, który stanie się wizytówką Twojego domu.

Zobacz więcej

Ostatnie komentarze klientów: