Podkategorie

Oświetlenie

Category Banner

(W tej kategorii znajduje się 5 produktów)

Pokazano 1-5 z 5 pozycji
Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Pierwsza żarówka, wyposażona w żarnik węglowy, rozbłysła 21 października 1879 roku, a jej twórcą był zespół kierowany przez Thomasa Alvę Edisona. Początek lat XX to prawdziwy rozkwit elektryczności, a razem z nią nastąpiła nowa era oświetlenia!

Współcześnie oświetlenie to istotny element dekoracyjny naszych domów i mieszkań. Wybór odpowiednich lamp to podkreślenie panującego w pomieszczeniu stylu oraz zadbanie o to, by w pomieszczeniu panował odpowiedni nastrój.

Oświetlenie – oferta Mirjan24

Mirjan24 posiada stale rozrastającą się ofertę lamp wewnętrznych i zewnętrznych. Dzięki temu nasza oferta staje się atrakcyjniejsza i umożliwia kompleksowe wyposażenie domu w jednym miejscu, za pośrednictwem jednego transportu oraz jednej płatności. Poszerzenie asortymentu o oświetlenie pozwala naszym klientom oszczędzić czas na poszukiwaniu sprawdzonego sklepu oraz pomaga w zrealizowaniu swoich wnętrzarskich marzeń!

W ofercie Mirjan24 znajduje się kilka typów lamp:

- Lampy wiszące — w ramach tej kategorii znajdują się nowoczesne lampy, które doskonale sprawdzą się w aranżacji salonu czy sypialni. Lampy wiszące mogą podkreślić dany punk pomieszczenia np. stół lub zadbać o równomierne oświetlenie całego pokoju.

- Lampy sufitowe — lampy sufitowe to doskonałe rozwiązanie do niskich pomieszczeń. Choć najczęściej są stosowane w łazienkach i przedpokojach, to ich nowoczesne i eleganckie formy sprawiają, że coraz częściej są wybierane do salonów.

- Lampy ścienne i kinkiety — to sprawdzony i niezawodny sposób na dodatkowe źródło światła w naszym domu. Często spotkamy je na korytarzach, klatkach schodowych oraz przedpokojach. Naszym zdaniem doskonale sprawdzą się również do podkreślenia szczególnych miejsc w naszym domu. Np. biblioteczki oraz miejsca, gdzie stoi pianino lub barek z alkoholem. Natomiast kinkiety głównie kojarzone są z sypialnią, jako dekoracyjny detal łóżka. Z pewnością trzeba przyznać, że ich obecność w tym miejscu jest nieoceniona. Szczególnie gdy zaplanowana jest pobudka w środku nocy.

- Lampy zewnętrzne — dzięki nim szybciej trafisz kluczem do zamku, oświetlisz sobie drogę oraz poczujesz się bezpieczniej. Ten komfort szczególnie docenisz w chwili, gdy będzie wracać samemu do domu w środku nocy. Ponadto lampy zewnętrze to doskonały sposób na podkreślenie pięknego ogrodu.

Oświetlenie salonu

W naszej ofercie szczególną uwagę poświęciliśmy oświetleniu salonu. Salon to miejsce, w którym spędzamy sporą część czasu, a jego funkcje są bardzo szerokie. W salonie spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, czasem pracujemy, a wieczorem odprężamy się z książką w ręku lub przed telewizorem. W tym pomieszczeniu warto zadbać o różne źródła światła. Oświetlenie salonu powinno być dobrze przemyślana, w szczególności w ujęciu kilku źródeł światła, które będą wykorzystywane w zależności od potrzeb.

Oświetlenie sypialni

Sypialnia to szczególne miejsce, które zasługuje na wyjątkowe oświetlenie. Oświetlenie sypialni powinno posiadać stłumioną wiązkę światła, która delikatnie będzie nas wybudzać o poranku, czy w środku nocy. Zbyt intensywne światło może nas wybudzić i utrudnić ponowne zaśnięcie. Dlatego w sypialni zaleca się stosowanie kinkietów jak dodatkowego źródła światła.

 

Oświetlenie łazienkowe

W łazience warto zastosować kilka rodzajów oświetlenia. Nasza propozycja to oświetlenie ogólne, które będzie oświetlać całe pomieszczenie. Kolejne to oświetlenie strefowe np. przy lustrze, które ułatwi wykonywanie makijażu oraz oświetlenie dekoracyjne, które doskonale sprawdzi się w trakcie sesji relaksacyjnych.