BEST SELLERS

Komody(389 produktów)

na stronę

Komody

Komoda pochodzi z najsłynniejszego pałacu w Europie, czyli z Wersalu, gdzie XVIII w. ebenista Charles André Boulle stworzył projekt komody, która opływała przepychem. Przez wieki komoda przechodziła metamorfozy. Od drewnianych, masywnych bieliźniarek, sekretarzyków po minimalistyczne i nowoczesne komody z szufladami. Dziś komoda na ubrania stała się niezawodnym elementem w każdym pomieszczeniu. Już sama nazwa Commode z fr. znaczy "wygoda". Wskazuje na to, że mamy do czynienia z wyjątkowo praktycznym meblem.

Komoda z szufladami

Komoda to doskonały meble przeznaczone do przechowywania ubrań, bielizny i drobiazgów. Idealne modele komody posiadają szuflady, które są doskonałym sposobem na organizację każdego pomieszczenia. Wśród modeli szafek znajdziemy komody z 3, 4, 6 a nawet 8 szufladami. Dzięki wysunięciu szuflady zyskujesz szybki dostęp do jej zawartości.

Komody pokojowe

Komody do sypialni pozwolą posegregować bieliznę oraz ubrania. Duża ilość szuflad pozwoli przeznaczyć każdą z nich na inny rodzaj rzeczy, np. jedną z szuflad komody przeznaczysz na skarpetki, kolejną na t-shirty, a następną na bieliznę.

Komody do salonu to doskonały sposób nie tylko na przechowywanie, ale także eksponowanie dekoracyjnych elementów. Komoda ze szkłem podkreśli Twoją kolekcję szklaneczek, książek czy płyt. Komoda może stać się dobrym miejscem pod telewizor.

• Komody dziecięce i młodzieżowe pomogą zachować porządek wśród podręczników, książek czy zeszytów. Komoda z półkami, szafkami i szufladami to optymalne rozwiązanie do pokoju dziecka i nastolatka. Szafki te najczęściej posiadają kolorowe, kreatywne elementy, które pomogą dziecku wyrazić siebie poprzez aranżację wnętrza. Jednak szuflad w komodzie dziecięcej nigdy za mało. Twoja pociecha zyska łatwy dostęp do swoich t-shirtów, spodenek, bluzek, a nawet zabawek.

• Nowoczesna komoda jest bardzo często wybierana do współczesnych aranżacji. W jej projekcie znajdują ciekawe faktury oraz kolory. Zdarza się, że uchwyty są zastąpione ciekawymi poduchwytami, wykonanymi w płycie mebla. Ponadto niektóre modele, nawiązują do minimalistycznych trendów, w nich nie występują uchwyty. Szafki i szuflady otworzysz za pomocą systemu PUSH TO OPEN.

Komody białe zyskały dużą popularność w ostatnich latach, a to za sprawą stylu skandynawskiego. Białe meble sprawiają, że pomieszczenie wydaje się jaśniejsze oraz większe. Ponadto biel jest uniwersalna, co bardzo ułatwia wpasowanie mebli w tym kolorze w aranżację.

Komoda dąb sonoma to propozycja do bardziej tradycyjnych pomieszczeń, które stawiają na ponadczasowość oraz funkcjonalność. Komody w kolorze dąb sonoma są łatwe w utrzymaniu czystości.

Komoda narożna doskonale sprawdzi się w małych pomieszczeniach, gdyż optymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń.

Komoda do salonu i sypialni

Komoda może być wysoka i wąska lub szeroka i niska. Szeroka oferta komód pod względem wymiarów pozwala znaleźć komodę o szerokości od 60 cm do 220 cm. Nie ma drugiego tak uniwersalnego mebla, jak komoda, która szczególnie sprawdzi się w salonie oraz sypialni. Sypialnia powinna być wyposażona w komodę z szufladami, które umożliwią przechowywanie bielizny. Szeroka, wąska, czy wysoka komoda daje szerokie pole do popisu podczas aranżacji salonu. Pozwoli efektywnie zorganizować swoje rzeczy zarówno te większe, jak i te drobiazgi. Za to blat komody wykorzystasz, aby ustawić telewizor, dekoracyjne kosze, czy doniczki z kwiatami. Niska komoda z szufladami będzie dobrym miejscem na lampkę nocną i ułatwi czytanie książki przed snem.

Nasz meblowy sklep online oferuje ponad 400 modeli komód.

Zobacz też:

białe komody

Ulubione komody Polaków

Ciekawi Cię, które białe komody są najczęściej wybierane przez Polaków? Zobacz nasz ranking najbardziej popularnych komód.

Zobacz więcej

Jak wybrac komodę

Jak wybrać komodę?

Decyzja o wyborze komody to trudna sprawa. Jest jeszcze trudniejsza, gdy kompletnie nie wiemy jak ją dopasować do naszego wnętrza.

Zobacz więcej

komoda z XVIII w.

Jak powstała pierwsza komoda w XVIII w. Wersalu?

Zobacz splendor pierwszej komody!

Zobacz więcej

Białe komody – modne sposoby na przechowywanie

Białe komody – modne sposoby na przechowywanie

Komody to najlepszy sposób na przechowywanie zarówno w domu, w biurze, w salonie, jak i nawet w łazience.

Zobacz więcej

Ostatnie komentarze klientów: